W zeszłym miesiącu pracownicy zoo dokonali makabrycznego odkrycia. W czasie codziennego obchodu zauważyli, że w niektórych klatkach brakuje zwierząt.  Po tym tajemniczym zniknięciu opinia publiczna zawrzała.  

Zaginięcie okazów

24 maja, a następnie ponownie 31 maja, uczniowie i pracownicy zoo odkryli coś strasznego. Podczas rutynowych kontroli porannych zauważyli, że brakuje zwierząt w ZOO. W tajemniczy sposób zniknęło jedenaście osobników. W ciągu ostatnich dwóch tygodni zookeeperzy z Santa Fe College Teaching Zoo zgłosili zaginięcie 11 zwierząt. Po sprawdzeniu okoliczności ustalono, że żadne ze zwierząt nie miało szansy wydostać się samo z klatki. Wszystkie były bezpieczne w swoich wydzielonych ogródkach.

 

Dramatyczne poszukiwania

Policja Santa Fe College donosi, że udało im się zlokalizować siedem zaginionych zwierząt po otrzymaniu anonimowych zgłoszeń. Lokalne władze wciąż badają, co się stało i gdzie znajdują się pozostałe zwierzęta. W środę funkcjonariusze aresztowali podejrzanego, 20-letniego Sedricka Tyrezi Price’a, który jest właścicielem mieszkania, w którym znaleziono siedem zwierząt. Został on oskarżony o jedną z największych kradzieży zwierząt w historii Florydy. Udało odzyskać się siedem z 11 zwierząt, które w zeszłym tygodniu tajemniczo zaginęły w lokalnym zoo. Trwają poszukiwania pozostałych osobników. Policja złapała mężczyznę podejrzanego o kradzież w zoo.

 

Stanowisko policji

Jay Anderson, menedżer ds. Komunikacji w Santa Fe College, który współpracował w tej sprawie z lokalną policją, powiedział, że śledztwo jest nadal w toku. W związku z tym, dla dobra zwierzaków, nie mogą w tej chwili podać więcej informacji. SFPD stwierdziło, że dowody zebrane w zoo jednoznacznie wskazały, że zwierzęta zostały siłą zabrane ze swoich schronień. -Władze kontynuują dochodzenie w nadziei odnalezienia pozostałych [czterech] zaginionych zwierząt – powiedział rzecznik Anderson.

 

Cenne gatunki

Wśród zaginionych były dwa żółwie gopherowe, dwa żółwie pudełkowe, małpa wiewiórcza, dwa żółwie czerwonawe i jeszcze trzy żółwie pudełkowe. Żółwie pudełkowe, czerwonobrzuchy żółwie, małpy i wiewiórki zostały odzyskane z mieszkania oskarżonego w tym tygodniu.

 

Obecni i byli pracownicy zoo są bardzo zasmuceni. Jednogłośnie stwierdzają, że zoo jest bardzo dobrym domem dla zwierząt, a ogrodzenia są pilnie strzeżone.