Zwierzaki mają swoje zwyczaje, których my często nie rozumiemy. I choć niektóre z nich wydają nam się śmieszne, dla zwierząt są czymś instynktowym i zupełnie naturalnym. Krowy wylizujące głowę psu, domowy kot skaczący jak na trampolinie czy fretka robiąca sportowe przeskoki- to tylko niektóre z zachowań, które możesz zobaczyć obserwując świat zwierząt.

Dlaczego nas to dziwi?

Zwierzak myśli inaczej na swój sposób i ma swój własny świat, które czasem mocno różni się od naszego.
Nietypowe zachowania zwierząt mogą być uwarunkowane genetycznie lub wyuczone. Czasem to również kaprysy -tak, tak zwierzaki miewają swoje humory- lub objawy chorób. Bez względu na przyczynę, zachowanie niektórych gatunków a czasem okazaów można lekko określić jako co najmniej „dziwne”.

Nietypowe zachowania w nietypowych warunkach

W Stanach Zjednoczonych naoczni świadkowie opisywali zachowanie zwierząt podczas zaćmienia Słońca.
Świadkowie donosili, że podczas zaćmienia pojawiło się znacznie więcej świetlików, słychać było głośno świerszcze oraz muczenie krów. Lauren Lions Cole z Południowej Karoliny poinformował o dziwnym zachowaniu ważek, które błądziły w powietrzu podczas zaćmienia. Z kolei w Los Angeles mężczyzna widział zdezorientowane roje pszczół. Małpy w zoo zbierały się w grupy i siedziały w ciszy, nie rozumiejąc, co się dzieje. W Zoo w Memphis, gdzie zaćmienie pokrywało 93 % Słońca, krokodyle były znacznie bardziej aktywne niż kiedykolwiek, żyrafy weszły do swojego schronu, a pingwiny zaczęły wydawać głośne nawoływania.

Śmieszne kotki w internecie

Hasło śmieszne zwierzaki jest jednym z najpopularniejszych w wyszukiwarce google. To najprostsza metoda, żeby zobaczyć coś co poprawi nam humor. Wszyscy lubią oglądać zwierzaki mające ludzkie cechy. Niektóre uprawiają sport, inne wydają specyficzne odgłosy, jeszcze inne mylą małe innych gatunków z własnymi. Każdy jest niezwykły. Właściciele prześcigają się w uczeniu pupili coraz to nowych sztuczek. Po to by zaistnieć w sieci lub pochwalić się pupilem.

 

 

Te koty uwielbiają oglądać filmy przyrodnicze. Na ich widok rybek i myszy na ekranie zaczynają szaleć.

 

Najwyraźniej nie tylko ludziom czasem się nie chce. Ten psiak nie miał ochoty na sport.

 

Mewy wykorzystały sytuacje, aby zdobyć pożywienie:)

 

Te krowy wyglądają jakby zapomniały o ty, co to gatunek.

 

Szop pracz, który postanowił zostać sportowcem. Zaprzyjaźnił się tez z psami.

 

 

Zobacz także:

1.DWA OGROMNE PSY WKRADŁY SIĘ DO POKOJU DZIECKA. MIAŁY POWÓD

2.TO SIĘ DZIEJE Z PSAMI W POLSCE. SZOKUJĄCE ZDJĘCIE OBIEGA INTERNET

3.NIE TYLKO SZCZENIAKI! GDY RATOWNICY UJRZELI CO NAPRAWDĘ CHRONI BYLI W SZOKU