adopcja psa
fot. flickr.com

Adopcja psa jest marzeniem wielu osób. Jest także ratunkiem dla pokrzywdzonych przez los, często maltretowanych czworonogów, które tylko czekają na nowy dom. Fotografie przygarniętych piesków wyrażają więcej niż jakiekolwiek słowa.

Nie bądźmy obojętni wobec krzywdy najlepszych przyjaciół człowieka. Co roku na ulice, do lasów, na śmietniki i do jezior trafiają tysiące niechcianych psów, które liczyły na dobroć ich właścicieli, a otrzymały jedynie pogardę i często śmierć.

Psy nie są zabawkami czy workami treningowymi, lecz niestety wiele osób wciąż wykorzystuje je w taki sposób. Bite i poniżane przez zwyrodnialców, czy szarpane i gnębione przez znudzone nimi dzieci potrzebują pomocy z naszej strony – miłośników ich merdających ogonów, nieokiełznanej radości i pełnych miłości spojrzeń.

Adopcja psa jest ogromnym dobrem i aktem miłosierdzia, którego warto dokonać. Nie tylko dla zaspokojenia własnych potrzeb, ale również pragnień czworonoga. Wystarczy tylko spojrzeć na fotografie piesków, które po odnalezieniu przyjaznego domu przeszły ogromną metamorfozę.

Adopcja psa – przed i po

Nie łatwo jest zająć się psem po przejściach, szczególnie takim, który w przeszłości zależał od humorów domowego kata. Opieka nad nimi wymaga pomocy specjalistów i lekarzy, którzy muszą monitorować zachowanie i stan zdrowia psiaka.

Często zdarza się, że tylko dzięki pomocy dobrych ludzi, poszkodowane zwierzęta żyją. Kluczowe w ich rehabilitacji są interakcja z człowiekiem i zamieszkanie w bezpiecznym otoczeniu. Szczęście, którym po czasie wybuchnie taki pies, naprawdę zwraca wszelkie wyrzeczenia i pracę.

Dowodem na to są zdjęcia ukazujące zmiany, przez które przeszły wyleczone i adoptowane psy, które musiały przechodzić przez coś, czego żaden człowiek nie chciałby nigdy doświadczyć.

Właśnie dlatego adopcja psa, jeśli nie jest obowiązkiem, to powinna przynajmniej figurować na liście celów każdego z nas. Popatrzcie tylko na efekty, jakie daje troska i dobro przekazane poczciwym psiakom.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Ten jeż wygląda jak balonik. Jest słodki, ale cierpi na straszną chorobę
  2. MORDUJE bezbronne zwierzęta z uśmiechem na twarzy: “Zabijam jedną fokę tygodniowo. Kocham je”
  3. Ksiądz potwór głodzi psa?! Uratujmy go

źródło: dailymail.com