adopcja psa

Adopcja psa jest dla wielu czworonogów szansą na nowe, zdrowe życie. Nie wszyscy ludzie zdają sobie jednak sprawę z obowiązków jakie niesie za sobą przygarnięcie zwierzaka. Spory odsetek adoptowanych psów wraca z powrotem do schronisk. O czym warto pamiętać, by po adopcji zwierząt nie popełnić istotnych błędów?

Adopcja psa to temat, który wybrzmiewa coraz głośniej w porze jesienno-świątecznej. W mediach i kanałach społecznościowych słyszymy o kolejnych przyjęciach czworonogów z przepełnionych schronisk.

Jak wygląda adopcja psa ze schroniska? Czy można adoptować psa bez przyjazdu do schroniska?

Sprawa nie jest jednak tak oczywista. Ludzie, którzy zdecydowali się na adopcję psa, popełniają błędy, które przyczyniają się do rezygnacji z psów i oddawania ich do schronisk. O tym, że są to powtarzalne mechanizmy, wspominają znawcy – treserzy psów z Local Bark, instytucji zajmującej się czworonogami niedaleko amerykańskiego miasta Sacramento.

Dowodzą oni, że nawet 20 procent psów wraca po próbie adopcji do schronisk. Bazując na stronie Local Bark wskazujemy kilka historii i nieoczywistych błędów, które rzutują na nasze relacje z psami.