Adopcja psa zawsze jest poważnym przedsięwzięcie. Tę trudną decyzję podjęła jednak Bethany Coleman ze swoim chłopakiem. Postanowili dać dom uroczej suni o imieniu Rogue. Oprócz w niej w domu mieszkały dwa starsze koty. Mogłoby się wydawać, że do szczęścia im nic więcej nie brakuje. Innego zdania była jednak Rogue, która spotkała na swojej drodze swojego psiego klona. Jej reakcja na to, rozklei serce każdego. Zapewniamy. 

Adopcja psa to poważna decyzja

Adopcja psa nigdy nie powinna być spontaniczna i nieprzemyślana. Nad tym czy jesteśmy w stanie gotowi dać dom futrzakowi na najbliższe kilka lat, powinniśmy pomyśleć ciut dłużej. Trzeba pamiętać, że oprócz miłości, którą dostaniemy od pupila, z jego posiadaniem wiąże się także wiele obowiązków i kosztów. 

Bethany ze swoim chłopakiem świetnie zdawali sobie z tego sprawę. Nie planowali kolejnego zwierzaka. Trzy, które już z nimi mieszkały, były dla nich wystarczające. Ale podczas pewnego spaceru sytuacja się diametralnie zmieniła. Rouge, sunia należąca do pary zobaczyła na ulicy psiaka, który wyglądał zupełnie jak ona. Jej reakcja była zaskakująca. O tym przeczytacie poniżej. 

Co jest obowiązkiem właściciela psa? 

  1. Pies musi wychodzić na 2-3 spacery dziennie, z którego jeden powinien trwać minimym godzinę, żeby pies miał szansę pobiegać i się zmęczyć – oczywiście kwestia ilości ruchu jest zależna także od typu lub rasy. 
  2. Karmienie psa powinno odbywać się od 1 do 2 razy dziennie. W przypadku szczeniaków, powinny one jadać nawet 5 razy dziennie w małych porcjach. Pokarm jaki ma dostać pies, musi być odpowiednio zbilansowany. Ja osobiście jestem zwolenniczką mokrej karmy lub diety barfnej, czyli opartej na surowym mięsie. 
  3. Obowiązkiem właściciela psa są regularne wizyty u weterynarza wraz ze szczepieniami. Obligatoryjne są także wizyty, w momencie kiedy zwierzak jest chory lub widoczne są niepokojące objawy
  4. Ostatnim filarowym obowiązkiem jest kochanie psa do końca jego życia. Niezależnie czy decydujesz się na szczeniaka, czy dorosłego psiaka, przygarnięcie go wiąże się z wieloletnim kontraktem. Przyjęcie czworonoga do domu, jest wpuszczeniem go do rodziny, więc porzucanie go nie może mieć miejsca. Porzuciłbyś członka rodziny, np. babcię?

Spotkała swojego klona. Jej reakcja rozczuli każdego

Bethany wybrała się z Rouge na zwyczajny, codzienny spacer. Jednak przygoda, jaka je spotkała, nie była zwyczajna. Na drodze kobiety stanął pies łudząco podobny do suni przyczepionej do smyczy. Od razu wykonała telefon do swojego partnera, opisała sytuację i podjęła decyzję o zabraniu znalezionego psiaka do domu.

Jednak najbardziej w tym wszystkim zaskakująca była reakcja Rogue, która od samego początku z wielkim entuzjazmem zareagowała na kompana. Od momentu wejścia do domu, nie opuszczała go na krok, otaczając opieką. Jak sama właścicielka skomentowała, Rouge potraktowała Beast’a (tak dostał na imię), jak swojego brata, którego odnalazła po latach. Zresztą zobaczcie sami. Te zdjęcia mówią same za siebie. 

adopcja psa adopcja psa adopcja psa adopcja psa

Zobacz także:

  1. Jej szczeniaki wyglądają jak podrzucone. Przypominają małe krowy, są cudowne
  2. Już wiemy dlaczego Twój pies nie lubi tych ludzi! Ma ważny powód
  3. Narodziny lwiątek w ZOO. Urocze widowisko zamieniło się w horror