agresywne psy

Agresywne psy. Czy istnieje takie określenie? I tak, i nie. Istnieje wykaz ras psów agresywnych, jest na niej 11 psów, ale nie wiem czy wiedzieliście, ale nie ma na niej np. amstaffa. Jakie więc czworonogi się na niej znajdują i czy naprawdę są agresywne? O tym poniżej. 

Agresywne psy same w sobie nie istnieją. Rasy tzw. groźne, jeśli są dobrze prowadzone i wychowane, nie są agresywne. Można w internecie znaleźć wiele przypadków i filmów obrazujących niezwykłą relację pitbulla z dzieckiem, gdzie nie widać ani krzty agresji, wyłącznie miłość. Jednak takie psy są bardzo temperamentne i łatwo się nakręcają, dlatego też polecane są osobom doświadczonym i konsekwentnym. Te psiaki mogą być niebezpieczne, jeśli nie będą odpowiednio zaopiekowane, a właściciel nie będzie zwracał uwagi na ich potrzeby. Wtedy może się skończyć to tragicznie. 

Agresywne psy. Aktualna lista psów agresywnych 2018

Wykaz psów ras agresywnych poniżej z krótką charakterystyką i wypisanymi konkretnymi potrzebami danych psiaków. Jeszcze niżej znajdziecie galerię, gdzie zobaczycie jak te zwierzaki wyglądają. 

Amerykański pitbulterier, czyli pitbull

Pitbull charakteryzuje się niezwykłą wytrzymałością na ból, siłą i determinacją do walki. Niestety mają tendencję do agresji. Wrogość jednak skierowana jest na inne zwierzęta, nie ludzie. Dawniej te psy były wykorzystywane jak wabik na byki, do walk psów oraz ochrony gospodarstwa. Obecnie głównie pełnią funkcję psów obronnych lub psów towarzyszących.

Pies z Majorki

Tak jak pitbule, wykorzystywane były do walk psów. Rasa używana była także do szczucia byków i innych dużych zwierząt. Obecnie nie jest to rasa zbyt popularna w naszym kraju.

Buldog amerykański

Pies wykorzystywany kiedyś do pilnowania innych zwierząt lub jako pies chroniący gospodarstwo. Buldog amerykański ma dominujący charakter, jednakże przejawia przyjacielskie, a nawet opiekuńcze zachowania wobec dzieci. Aby ochronić właściciela i jego najbliższych zrobi wszystko.

Rottweiler

Jedna z dwóch ras uznawanych za najbardziej niebezpieczne na świecie. Pierwotnie wykorzystywane do zapędzania rzeźnych zwierząt na targ. Obecnie psy rasy rottweiler często są wykorzystywane w policji lub jako psy obronne.

Anatolian

Wyhodowany z celach pasterskich. Główne cechy tej rasy – lojalność wobec właściciela oraz podejrzliwość do obcych ludzi.

Moskiewski pies stróżujący

Ich główną cechą jest nieustępliwość, a także niezwykłe posłuszeństwo względem właściciela. Jego terytorializm jest na tyle silny, że nie akceptuje w swoim otoczeniu innych ludzi i zwierząt.

Owczarek kaukaski

Świetnie sprawdza się jako pies stróżujący i obronny. Kiedyś często można było je spotkać na przejściach granicznych. Jego gabaryty przyczyniają się do niezwykłej siły, a jego terytorializm powoduje, że obcy nie są mile widziani w jego towarzystwie.

Dog argentyński

Opanowany i silny pies, ale sprowokowany będzie zawzięcie walczył. Stworzony do polowania na dużą zwierzynę. Jako jeden z nielicznych psów węszy górnym wiatrem. Posiada silny instynkt terytorialny – co czyni z niego dobrego stróża. Nie jest nadmiernie szczekliwy, alarmuje dopiero, gdy pojawia się zagrożenie. Wymaga sporej dawki ruchu i zajęcia. Nie jest to pies dla każdego – wymaga doświadczonego i pewnego siebie właściciela, a także wczesnej socjalizacji.