Baza wiedzy

Akita amerykańska – czuły buntownik

 

Akita amerykańska - czuły buntownik

Akita amerykańska jest rasą dużą, krępą, nie szpotawą. Charakteryzuje się niezależnością i uporem. Chociaż rasa ta nie wykazuje tendencji do agresji, gdy w domu jest członek rodziny lub gość, to jednak wykazuje oznaki obrony przed dostrzeżonym niebezpieczeństwem. Akita amerykańska nie jest agresywna, gdy w domu przebywa członek rodziny lub gość, ale zareaguje w odpowiedni sposób, gdy dostrzeże zagrożenie.

Duża, krępa, nie wysklepiona – opis rasy Akita amerykańska

Duża, krępa i nie wysklepiona głowa jest cechą charakterystyczną rasy Akita. Głowa Akity jest masywna i płaska między uszami, z mocnymi szczękami i minimalną klapą odroślową. Długość głowy od nosa do końca powinna być taka sama, jak długość głowy od potylicy. Charakterystyczną cechą są również wysoko postawione uszy.

Średnia długość życia tej rasy wynosi 18 lat. Niektóre rasy osiągają jednak nawet 26 lat. Mają bardzo krótki czas koncentracji uwagi i nie są łatwe w socjalizacji. Jeśli nie są aktywne, mogą się nudzić i podejmować zachowania destrukcyjne. Ogólnie jednak rasa akita amerykańska jest rasą odporną, z niewielką liczbą znanych problemów zdrowotnych. Oczekiwana długość ich życia wynosi od 15 do 20 lat.

Akita wymaga socjalizacji, zanim zamieszka z nową rodziną. Rasa ta jest z natury opiekuńcza i może stać się agresywna, jeśli nie zostanie zsocjalizowana. Szkolenie i socjalizacja są niezbędne, ponieważ Akita wymaga dużo cierpliwości. Akity są generalnie zdrowe, ale możliwe jest wystąpienie u nich pewnych chorób. Należą do nich dysplazja stawów biodrowych, infekcje uszu i nowotwory.

Akita jest wiernym towarzyszem, który obdarza swojego właściciela uczuciem. Jej duża głowa, małe trójkątne oczy i potężna postawa sprawiają, że jest naturalnym wyborem do ochrony. Akita jest bardzo inteligentny i opiekuńczy w stosunku do swojej rodziny, i w razie potrzeby będzie jej bronił. Ma jednak skłonności do agresji w stosunku do innych psów, nawet tej samej płci.

Niezależny upór – charakter psa amerykańskiego A

Jeśli rozważasz adopcję psa z innego kraju, musisz pamiętać, że ta rasa jest dość uparta i niezależna. Nie reaguje dobrze na komendy, chyba że właściciel jest konsekwentny w swoich żądaniach. W przeciwieństwie do Huskies, Akita amerykańska woli pozostawać w domu i często ignoruje polecenia. Ta cecha utrudnia szkolenie i jest potencjalną przyczyną konfliktów między Tobą a Twoim nowym zwierzakiem.

Niezależny upór – charakter Akity Amerykańskiej amenajduje dom jako towarzysz. Akity to psy w typie szpica o śmiałych i niezależnych osobowościach. Ich niezależny upór czyni je idealnymi zwierzętami dla tych, którzy cenią sobie niezależność i lojalność. Akity są czułe i bardzo lojalne, ale powinny być ostrożnie zapoznawane z obcymi. Akity nie są dla każdego, więc jeśli szukasz psa, który będzie pasował do Twojego stylu życia, akita nie jest dla Ciebie.

Akity zostały pierwotnie wprowadzone do Stanów Zjednoczonych przez Helen Keller, wybitną amerykańską pisarkę i działaczkę. Miłość Helen Keller do tej rasy zainspirowała ją do przywiezienia szczeniaka z Japonii do USA w 1937 roku. Kilka lat później żołnierze wojskowi przywieźli do Stanów Zjednoczonych wiele Akit, a rasa Akita stała się popularna w USA w latach 70. ubiegłego wieku.

Pies jak kot – opieka nad akitą amerykańską

Akity są notorycznie wybrednymi niejadkami. Konieczne będzie znalezienie karmy przeznaczonej dla tej rasy. Jedzenie jest silną motywacją do szkolenia psa. Aby dbać o akitę amerykańską, należy przestrzegać następujących prostych wskazówek:

Aby uniknąć problemów zdrowotnych, należy podawać akicie wysokiej jakości karmę i zapewnić jej dużo ruchu. Akita amerykańska ma spokojny, powściągliwy temperament, dzięki czemu jest dobrym psem stróżującym, domowym lub służbowym. Jeśli zauważysz u swojego psa któryś z tych objawów, skontaktuj się z lekarzem weterynarii w celu postawienia właściwej diagnozy. Niektóre z tych objawów mogą być symptomem poważnego problemu, podczas gdy inne są nieszkodliwe i tymczasowe.

Akity potrzebują dużo ruchu i stałego przewodnika. Są silne i wymagają regularnych ćwiczeń. Akity mogą się niepokoić w pobliżu obcych, dlatego powinny być trzymane w domu. Należy również rozważyć zakup profesjonalnego tresera dla akity, który zapewni jej odpowiednie szkolenie. Należy mieć świadomość, że akity mają tendencję do nieporządnego picia i są szczególnie wrażliwe na cebulę i uszkodzenia czerwonych krwinek.

Akity dobrze dogadują się z innymi psami. Jeśli są odpowiednio socjalizowane, mogą dobrze dogadywać się z innymi zwierzętami. Akity nie są dobre w stosunku do dzieci, ale są doskonałe w stosunku do innych zwierząt domowych. Wolą przebywać w pobliżu ludzi i są zazdrosne o inne psy. Powinny być jedynym zwierzęciem w domu, ale dzięki socjalizacji mogą dobrze dogadywać się z innymi. Jeśli masz inne zwierzęta lub dzieci, powinieneś rozważyć zakup psa rasy Akita jako towarzysza.

Akity są znane z tego, że są niezwykle lojalne i oddane swoim właścicielom. Akity charakteryzują się wysokim poziomem inteligencji, ale są również uparte i potrafią wyrobić sobie własne nawyki. Jest to jeden z powodów, dla których zaleca się korzystanie z usług profesjonalnego trenera podczas szkolenia Akity Amerykańskiej. Jeśli nie chcesz spędzać niezliczonych godzin na szkoleniu swojego Akity, skorzystanie z usług profesjonalnego trenera jest wysoce zalecane.

Popularne imiona dla psów rasy akita amerykańska

Akita to japońska rasa psów, która powstała na początku XVII wieku. Imiona dla Twojego Akity powinny odzwierciedlać to dziedzictwo. Jeśli Twój nowy towarzysz jest suczką, możesz spróbować nadać mu imię zgodne z jego płcią. Ogólnie rzecz biorąc, imiona dla samic Akity nie są rzadkością. Akity są również popularnie nazywane „psami do pielęgnacji” i „psami do spania”

Akita była pierwotnie wykorzystywana jako pies myśliwski i pies bojowy, a jej właścicielami była wyłącznie szlachta. W ostatnich dziesięcioleciach rasa ta stała się jednak ukochanym towarzyszem zarówno dla rodzin, jak i osób prywatnych. Mimo agresywnego charakteru, Akita może być czystym i kochającym psem, jeśli jest wcześnie socjalizowany i odpowiednio szkolony. Rasa ta jest niezwykle cierpliwa w stosunku do dzieci i będzie je tolerować, jeśli przebywają w pobliżu innych psów i ludzi.

Wyjątkowy wygląd Akity może pomóc Ci w wyborze imienia dla Twojego nowego psa. Prawdopodobnie nie nazwałbyś swojego czarno-białego Akity „Pumpkin”, chyba że planowałbyś nadać mu takie imię. Najlepiej pobawić się kilkoma imionami i zobaczyć, które z nich przykuje uwagę Twojego Akity. Imiona dla tej rasy powinny być wyjątkowe i zapadające w pamięć, a także odzwierciedlać osobowość właściciela i jego styl życia.

Akity to psy w typie szpica, o oczach w kształcie migdałów, grubych kościach policzkowych i długich, krzaczastych ogonach. Są rasą królewską i są lojalne wobec swoich właścicieli i rodziny. Ich odważna natura i zaciekła lojalność sprawiły, że postawiono im pomnik poświęcony ich oddaniu dla profesora. W rzeczywistości pomnik ten odwiedziła Helen Keller podczas wizyty w Japonii, a po jego zobaczeniu zdecydowała, że chce mieć własnego Akitę.

string(15) "sidebar_layouts" 1