Psy

Amstaff – silny pies pełen radości życia

 

Amstaff silny pies pełen radości życia Poznaj go bliżej

Amstaffy to silna i piękna rasa psów. Znajdziesz wiele powodów, aby adoptować Amstaffa, w tym jego wyjątkowy charakter i energię. W tym artykule dowiesz się więcej na temat zdrowia i pielęgnacji tego amerykańskiego Stafford Terriera. Oprócz jego atrakcyjnego charakteru, dowiesz się wiele o jego zdrowiu i opiece nad nim. Ten artykuł pomoże Ci dokonać właściwego wyboru dla Twojej rodziny.

Amstaff – opis rasy i wygląd

Amstaff jest spokojnym, dobrze temperowanym psem towarzyszącym, który doskonale radzi sobie z dziećmi. Jest to łagodna i czuła rasa, która uwielbia zabawy z dziećmi na podwórku. Rasa ta jest uważana za wyjątkowo inteligentną i łatwo dostosowuje się do wymagań rodziny. Są bardzo aktywne, uwielbiają być w ruchu i niełatwo się frustrują, gdy są pozostawione same sobie.

Amstaff ma mocną, krzepką budowę ciała i okrągłą głowę. Ma dwoje dużych, mądrych oczu. Ma dobrze zaznaczoną szczękę, przyjazną twarz i gęste, krótkie futro. Amstaffy są czasem mylone z pitbullami ze względu na ich wątrobianą barwę. Mają też typowe dla pitbulli ogony. Nie daj się jednak zwieść temu szorstkiemu wyglądowi – ten pies nie jest agresywny!

Am Staff waży od 30 do 60 funtów i jest nieco mniejszy od Pitbulla. Ze względu na swoje rozmiary Am Staff potrzebuje od jednej do dwóch godzin ćwiczeń dziennie, w tym energicznej zabawy. Aby dać im wyzwanie umysłowe, spróbuj bawić się z nimi zabawkami logicznymi lub zapisz je do udziału w psich zawodach sportowych. Należy jednak pamiętać, że psy te są wrażliwe na ciepło, dlatego zaleca się trzymanie ich z dala od słońca przez cały czas.

Amerykański Staffordshire Terrier to atletyczna rasa psów, która wymaga codziennych ćwiczeń i ciągłej socjalizacji. Jego stosunek do obcych i innych zwierząt mieści się w przedziale od grzecznej rezerwy do żywiołowego całowania twarzy. Choć rasa ta nie jest blisko spokrewniona z przodkami walczącymi z psami, w konfrontacji z innym psem może stać się agresywna. Jest to pies, który dobrze reaguje na pewnych siebie właścicieli, którzy są gotowi go szkolić i socjalizować.

Amstaff – charakter

Amstaff jest wspaniałą rasą psów, ma charakter silnego psa o ogromnej energii. Pies tej rasy nie jest bardzo duży, ale jest ciężki i zdarza mu się ugryźć dzieci. W przeciwieństwie do innych ras, niezsocjalizowany Amstaff może być agresywny i niebezpieczny dla innych psów. W związku z tym ważne jest, aby jak najwcześniej socjalizować tę rasę z innymi psami.

Amerykański Staffordshire Terrier, czyli Amstaff, jest odrębną rasą od angielskiego Staffordshire Bull Terriera. Jest mniej agresywny niż jego angielski kuzyn, choć obie rasy są niezwykle lojalne i silne. Mają długą historię walk i były najbardziej odznaczonymi psami w historii Stanów Zjednoczonych. W rzeczywistości nazwa pitbull pochodzi od tego psa, ponieważ był on tak podobny do angielskiego Staffordshire Bull Terriera.

Amerykański Staffordshire Terrier jest doskonałym towarzyszem dla dzieci, chociaż może być agresywny w stosunku do innych psów. Są jednak bardzo przyjazne i tolerancyjne w stosunku do dzieci. Nawet dzieci mogą tolerować ostrą zabawę, jeśli odpowiednio wytresujesz swojego Amstaffa. Wbrew stereotypowi, że amstaffy są agresywne, mogą być świetne w kontaktach z dziećmi, jeśli są odpowiednio wychowywane. Ale uwaga, będą agresywne w stosunku do obcych i zawsze powinny być nadzorowane w pobliżu dzieci, więc musisz się upewnić, że są przyzwyczajone do innych zwierząt.

Am Staff jest podobny do Pitbulla pod tym względem, że potrzebuje 60 minut ćwiczeń dziennie i woli drzemać po południu. Potrzebują również interaktywnych zabaw, aby spalić swoją energię. Zapewniając im różnorodne zajęcia interaktywne, Am Staff może pozostać aktywny bez nudy i destrukcyjnych zachowań. Jest to wspaniała rasa, która świetnie nadaje się do aktywnych, szczęśliwych gospodarstw domowych. Jeśli masz Am Staffa, będziesz bardzo szczęśliwym właścicielem!

American staffordshire terrier – zdrowie

American Staffordshire Terrier to pełna werwy, muskularna kula energii, która szybko nawiązuje więzi ze swoimi właścicielami. Jest wiernym towarzyszem i dobrym psem stróżującym. Są to psy o dużej energii, co oznacza, że wymagają dużej ilości ruchu i urozmaicenia warunków bytowania. Rasa ta wymaga również wielu szkoleń, aby utrzymać jej osobowość w jak najlepszej formie. Właściciele American Staffordshire Terrier muszą być przygotowani na poświęcenie dużej ilości czasu i energii na szkolenie psa, dlatego tak ważna jest jego wczesna socjalizacja.

Ważne jest zapewnienie AmStaffowi ruchu i stymulacji psychicznej, ponieważ są to psy wysoko skaczące i wspinające się. Nie należy zostawiać ich samych na podwórku, ponieważ mogą nabawić się lęku separacyjnego lub rozkopywać podwórko z nudów. Należy również upewnić się, że amstaff nie jest jedynym psem w domu – psy te zwykle nie dogadują się z innymi. Jeśli jednak planujesz kupić Amstaffa jako zwierzę domowe, najlepiej jest jak najwcześniej socjalizować go z innymi psami.

Choroby serca są jedną z najczęstszych przyczyn śmierci u American Staffordshire Terrierów, zwłaszcza w wieku dojrzałym. Słaba zastawka pozwala na przeciekanie krwi wokół niej, obciążając serce. Jeśli podejrzewasz u swojego pupila chorobę serca, może on słyszeć szmery w swoim sercu. Twój lekarz weterynarii będzie przeprowadzał okresowe badania krwi i szukał nieprawidłowości w pracy serca. Jeśli zauważysz dzwonienie w uszach lub zawijanie się dolnej powieki do środka, może to oznaczać konieczność przeprowadzenia badań.

Alergia jest kolejnym częstym problemem zdrowotnym u Staffies. Alergia może być spowodowana różnymi czynnikami środowiskowymi, co sprawia, że Twój Staffy nadmiernie się drapie. Człowiek ze skłonnością do alergii będzie miał czerwone, opuchnięte oczy. Staffy amerykańskie mogą drapać się po skórze, co powoduje swędzenie i stany zapalne. Innym schorzeniem występującym u Staffy jest dysplazja stawów biodrowych, a oba te schorzenia mogą powodować u psa wzmożone chrapanie i chrząkanie.

American Stafford Terrier – pielęgnacja

American Staffordshire Terrier jest doskonałym wyborem do opieki nad zwierzęciem rodzinnym. Rasa ta jest uczuciowa, nastawiona na ludzi i uwielbia uczestniczyć w rodzinnych zajęciach. Chociaż rasa ta może być agresywna, nie wykazuje żadnych widocznych oznak takiego temperamentu. Oto kilka wskazówek dotyczących pielęgnacji amerykańskiego Stafford Terriera. Zdrowy, szczęśliwy pies jest na wagę złota! Oto kilka wskazówek, dzięki którym Twój American Staffordshire Terrier będzie szczęśliwy i zdrowy!

Bądź przygotowany na szkolenie swojego American Staffordshire Terriera. Podczas szkolenia potrzebują one stanowczej, ale kochającej ręki. Szkolenie jest niezbędne do osiągnięcia sukcesu, ponieważ psy te nie zaakceptują ostrego lub niewłaściwego podejścia do nauki. Pies ten jest prawdziwym przywódcą stada i musi być nauczony, jak zachowywać się w warunkach domowych. Nigdy nie powinieneś bić ani kopać psa, aby go wytresować; zamiast tego używaj łagodnego, pełnego miłości języka, aby przekazać mu swoje oczekiwania i swoją miłość do niego.

Achociaż American Staffordshire Terriers są często rasą opiekuńczą, potrafią być łagodne i potulne, o ile zapewnisz im poczucie bezpieczeństwa. Musisz sprawić, aby rozumiały różnicę między dobrymi a złymi obcymi i wiedziały, jak ich nie krzywdzić. Rasa American Staffordshire Terrier musi być socjalizowana z dziećmi i innymi zwierzętami, aby mogła wykształcić dobre maniery i stać się dobrym towarzyszem. Należy upewnić się, że pies jest zsocjalizowany i zaznajomiony z dziećmi, ponieważ psy te są znane z tego, że są chętne do zabawy i czułe w stosunku do dzieci.

American Staffordshire Terrier potrzebuje codziennej porcji ruchu trwającej co najmniej 30 minut. Mimo że rasa ta jest mała i niezbyt energiczna, jest bardzo kochającym i lojalnym zwierzęciem rodzinnym. Jest to inteligentny i kochający pies, z którym należy się regularnie bawić. American Staffordshire Terrier jest przyjazny w stosunku do dzieci i nadaje się do domów, w których panuje duży ruch. Będą posłuszne tak długo, jak długo będziesz miał dla nich zajęcie i nie pozwolisz im się nudzić.

Am Staff – hodowla

Am Staff – Hodowla silnych psów z dużą ilością osobowości i radości życia! Am Staff to mała rasa psów podobna do Pitbulla. Am Staffy są bardzo inteligentne i wysportowane. Są to psy średniej wielkości o wysokości od 17 do 21 cali od łapy do ramienia. Pitbull jest większy od Am Staffa. Jego sierść ma falisty wzór.

Amstaff został po raz pierwszy wyhodowany w latach 50. XIX wieku przez połączenie terierów i buldogów w celu uzyskania mięśni. Psy te były wykorzystywane do zaganiania byków i walk psów. Chociaż ten okrutny sport został zdelegalizowany w Anglii w 1835 r., imigranci, którzy chcieli go kontynuować, uciekli do Stanów Zjednoczonych. Bojownicy w Stanach Zjednoczonych chcieli mieć większe i silniejsze psy do walki.

American Staffordshire Terrier jest przyjaznym psem, który lubi kontakt z ludźmi i jest bardzo inteligentny. Psy te mogą być szkolone do wykonywania różnych zadań, od wykrywania po służbę. Ich wielkość wynosi zazwyczaj od piętnastu do dziewiętnastu centymetrów przy łopatce, ale niektóre Amstaffy są mniejsze. Są niezwykle energiczne i żywiołowe, nadają się do aktywnego, rodzinnego trybu życia. Są również doskonałymi psami stróżującymi, ale muszą być wcześnie socjalizowane, aby zapobiec problemom w młodym wieku.

Am Staff ma podobne wymagania dotyczące ruchu jak Pitbull. Wymagają około 60 minut ćwiczeń dziennie i preferują popołudniowe drzemki. Wymagają codziennego spaceru lub biegu. Lubią również towarzystwo dzieci i wymagają zabawy pod nadzorem. Podobnie jak Pitbull, Am Staffy potrzebują dużo kontaktu z innymi psami. Szkolenie w szelkach powinno rozpocząć się natychmiast po otrzymaniu przez psa pierwszej serii zastrzyków.

string(15) "sidebar_layouts" 1