anglia

Anglia. Wchodzi w skład Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej, zwanego potocznie Wielką Brytanią. Przyłączona została w roku 1973. Otoczona jest przez Ocean Atlantycki na zachodzie i północy, Morze Północne na wschodzie, kanał La Manche na południu i Morze Irlandzkie na zachodzie.

Anglia: pies zaczął tonąć

Anglia. Pies to bez żadnego wątpienia, najlepszy przyjaciel człowieka. Na świecie istnieje masa ludzi, którzy są w stanie zrobić dla tych czworonogów dosłownie wszystko i podobnie, jak one-narazić swoje życie. Pewna kobieta podczas spaceru z ukochanym psem, postanowiła właśnie coś takie uczynić. Na nagraniu pochodzącym z popularnej plaży Brighton, widać dramatyczną akcję ratunkową psa.

Anglia: kobieta naraziła swoje życie

Kiedy tylko zauważyła, że jej psiak zaczyna się topić we wzburzonym oceanie, zdjęła buty i wbiegła do zimnej wody. Nie zastanawiała się ani chwili. Po prostu to zrobiła. Było to w pełni odruchowe zachowanie. Niestety silna fala pchnęła ją z powrotem na brzeg, nie miała możliwości dopłynięcia do czworonoga. Jeśli wcześniej miała jakieś wątpliwości, to po tej sytuacji utwierdziła się jedynie w przekonaniu, że ratowanie tonącego psa jest o wiele bardziej niebezpieczne dla jej życia, niż sądziła. Ocean był nazbyt wzburzony i przez to bardzo groźny.

Przypadek ich uratował

Szczęśliwie po kilku sekundach, gigantyczne fale wypchnęły również jej psa. Kiedy się odwróciła i zobaczyła, że pies jest wypychany na plażę, podpłynęła i złapała go. Następna fala ponownie popchnęła ich w kierunku plaży. Świadek całego zdarzenia pomógł kobiecie uwolnić się z wody. Przeniósł też psa w bezpieczne i suche miejsce. Zjedź na dół i zobacz, jak wyglądało całe zdarzenie. Ostrzegamy, że z początku przypomina sytuację rodem z horroru lub dramatu. Jednak kończy się szczęśliwie. Nikt nie ginie.

Reakcja internautów

Wkrótce po tym, jak nagranie trafiło do internetu, pojawiło się mnóstwo opinii i komentarzy całkowicie postronnych ludzi. Część z nich była oburzona zachowaniem i uznała je za bezmyślne, a druga część gratulowała kobiecie niesamowitej odwagi i wyrażała podziw.

Co na to eksperci?

Jeśli Twój pies zacznie tonąć, to nie podejmuj akcji ratunkowej, jeśli nie masz pewności, że jesteś w pełni bezpieczny. Jest to podstawowa zasada udzielania pierwszej pomocy w każdym przypadku. Eksperci uważają, że kobieta postąpiła mało odpowiedzialnie i choć rozumieją, co nią kierowało, to powinna wezwać najpierw służby. Wzburzony ocean, czy morze są bardzo niebezpieczne. Nawet doświadczeni pływacy nie są w stanie przepłynąć metra i mogą zginąć.


 Zobacz także:

  1. Skatowany pies ze strachu nawet się nie rusza. Wtedy pojawia się inny czworonóg
  2. Pies topił się w rzece. Człowiek zrobił dla niego coś niewyobrażalnego
  3. Oddali 15-letniego psa do schroniska, powód rozerwie wam serce