animal aid unlimited

Wiele organizacji na rzecz zwierząt ratuje psy w bardzo ciężkim stanie. Skatowane przez ludzi, pozostawione na pastwę losu, żyjące w lasach czy na wysypiskach. Tym razem uratowany pies wpadł do wrzątku.

Wielkie brawa dla Animal Aid Unlimited

Po zgłoszeniu telefonicznym ekipa Animal Aid Unlimited udała się w miejsce interwencji. Na miejscu znaleźli przerażoną suczkę, która wpadła do gotującej się wody. Miała poparzone całe łapy i spód ciała. Po zabezpieczeniu psa na miejscu ratownicy udali się do siedziby fundacji gdzie rozpoczęli proces usuwania spalonej i martwej skóry. Była to czasochłonna praca. Suczka, nazwana przez wolontariuszy Basanti była niezwykle cierpliwa i grzeczna, jakby czekała na pomoc, której udzielili jej ludzie. Rekonwalescencja trwała wiele tygodni, była momentami bolesna, ale umożliwiła psu powrót do normalnego życia.

Gdyby nie zgłoszenie i interwencja suczka na pewno by nie przeżyła.

Problem bezpańskich psów w Indiach

Psy żyjące w Indiach nazywane naukowo są INDog, czyli Indian Native Dog. Jest to indyjski typ psa pariasa, półdzikiego, którego historia sięga 14 tysięcy lat wstecz. Psy w Indiach można spotkać dosłownie wszędzie, od wsi do miast, w szczególności na terenach śmietnisk oraz w slumsach. Odżywiają się głównie tym co znajdą w śmietnikach, są niezwykle ostrożne i zżyte ze swoją watahą. Część wyższych klas społecznych kraju domaga się usunięcia bezpańskich psów z ulic. W ich obronie stają mieszkańcy slumsów. Aż dziwne, że w obronie najsłabszych stają biedniejsi, a nie bogatsi.

Dziesiątki milionów bezpańskich psów

Liczba bezpańskich psów żyjących w tym kraju to dziesiątki milionów – czyli najwięcej na świecie. Całe szczęście w Indiach powstaje coraz więcej fundacji i organizacji działających na rzecz zwierząt. Ich głównym założeniem jest naturalne ograniczenie liczebności zwierząt poprzez sterylizację i kastrację.

Zobacz także:

  1. POLSCY RYBACY CHCĄ WYMORDOWAĆ FOKI! ZABLOKUJMY RZEŹ
  2. GRA LEPIEJ OD PIŁKARZY NA MUNDIALU! KANGUR ZDOMINOWAŁ MECZ
  3. UWAŻAJCIE NA SWOJE PSY! MOGĄ UMRZEĆ JEŚLI ICH NIE PRZYPILNUJECIE