animals asia

Animals Asia to fundacja założona w 1998 roku przez Jill Robson. Kobieta poczuła przymus założenia organizacji chwilę po zapoznaniu się z losem czarnego niedźwiedzia azjatyckiego znanego jako “księżycowy niedźwiedź”. Księżycowe niedźwiedzie hodowane są w całej Azji z powodu żółci, która jest wykorzystywana w tradycyjnej medycynie chińskiej. Zapoznajcie się z historią pewnej niedźwiedzicy. Jej historia wyciska łzy. 

Animals Asia: czym się zajmują?

Animals Asia jest fundacją, która ma za zadanie podniesienie świadomości nieludzkich metod pozyskiwania niedźwiedziej żółci. Niedźwiedzica o imieniu Caesar była mieszkanką jednej z farm, na której pozyskiwało się zwierzęcą żółć przy pomocy straszliwych metod. Blisko 24 godziny, a więc całą dobę pobierano jej żółć z woreczka żółciowego. Zwierzak przebywał w strasznych warunkach, które uniemożliwiały mu poruszanie się jakiekolwiek po pomieszczeniu ze względu na ciasnotę. Niedźwiedź został uratowany przez organizację Animals Asia, która od razu uwolniła go i zabezpieczyła. 

Jaki był stan Caesar w chwili interwencji?

Niedźwiedzica miała stale otwartą ranę na boku, z której wypływała żółć. Założono jej specjalną kamizelkę, która przylegała do jej brzucha i uniemożliwiała zagojenie. Zadaniem tego narzędzia tortur było również utrzymywanie lateksowego cewnika odprowadzającego żółć do specjalnego pojemnika. 

– To najgorsze z możliwych tortur – powiedzieli obrońcy, którzy przyszli jej z pomocą.

– Metalowe kamizelki są obecnie nielegalne. Stały się więc mniej popularne, ale to nie znaczy, że nikt z nich nie korzysta. Dowodem na to jest Caesar – powiedział Steve Jackson, szef Animals Asia.

Tradycyjna medycyna zabija i torturuje zwierzęta

Okazuje się, że niedźwiedzica nie była odosobnionym przypadkiem. W Chinach traktowane są w ten sposób tysiące niedźwiedzi. Dlaczego? Zmusza się je do niezwykle brutalnych i bolesnych tortur tylko po to, by pozyskać składniki wymagane do stworzenia medykamentów wykorzystywanych w tradycyjnej chińskiej medycynie. 

Wreszcie może się cieszyć życiem

Po latach wykorzystywania, nadszedł wreszcie ten beztroski czas, gdy niedźwiedzica może cieszyć się życiem i korzystać z wolnych chwil. 

– Blizny Caesar zniknęły, dzięki czemu stała się zadziwiająco pięknym zwierzęciem. Aktualnie waży około 271 kilogramów. Jest świetnie zbudowana mimo tego, że jest niedźwiedzicą… Do jej ulubionych zajęć należy wylegiwanie się na słońcu, kopanie, a także kąpiele w wodzie – zwłaszcza, gdy pogoda dopisuje. – Cieszymy się, że mogliśmy wpłynąć na to, aby jej życie wyglądało dzisiaj zupełnie inaczej. Teraz możemy obserwować, jak każdego dnia raduje się z życia w swoim naturalnym środowisku. Nie ma nic lepszego, niż radość zwierzaka, któremu mogliśmy pomóc. 

Ostrzegam, że poniższe zdjęcia mogą nie być przyjemne dla oka i przedstawiać przykre treści. 

Celowo spuszczali żółć z biednej niedźwiedzicy. Przez lata znosiła ogromne męki

Celowo spuszczali żółć z biednej niedźwiedzicy. Przez lata znosiła ogromne męki

Celowo spuszczali żółć z biednej niedźwiedzicy. Przez lata znosiła ogromne męki

Celowo spuszczali żółć z biednej niedźwiedzicy. Przez lata znosiła ogromne męki

Zobacz także:

  1. Dziwi Cię jego wygląd? Jest to efekt ludzkiej głupoty
  2. Zwierzęta zostały uratowane w ostatniej chwili. Wszystko dzięki grze na komórkę
  3. Kolejne zwierzę padło w polskim zoo. Czy znów winni turyści?