Frida, siedmioletnia sunia rasy labrador retriver jest psem niezwykłym. Oprócz tego, że jest po prostu najlepszym przyjacielem, jak na psa przystało, to dodatkowo realnie przyczynia się do ulepszania świata. 

Frida, 7 letni labrador bohaterem

Frida pracuje wraz z innymi psiakami w specjalnym oddziale ratunkowym meksykańskiej marynarki – SEMARZE. Zwierzaki, które są w tej specjalnej jednostce zajmują się poszukiwaniem rannych ludzi wśród gruzów oraz ofiar klęsk żywiołowych.

We wrześniu 2017 roku, kiedy Meksyk nawiedziły trzy trzęsienia ziemi, w których zginęło wiele osób, a wiele zostało rannych, wiele psów uczestniczyło w akcjach ratunkowych. W tym niezwykła blond piękność – Frida. Po trzęsieniu ziemi o sile 7,1 w skali Richtera, sunia, razem z innymi psami została rozmieszczona na miejscu akcji i rozpoczęła poszukiwania żywych ofiar katastrofy. W katastrofie zginęło około 250 osób, ale dzięki psiakom, wiele osób zostało jednak uratowanych. 12 uratowała po trzęsieniu ziemi sama Frida. Gdyby nie wysiłek tych czworonogów – ofiar na pewno byłoby więcej.

Mimo dość młodego wieku, labrador na swoim koncie ma już ponad pięćdziesiąt uratowanych ludzkich żyć. Jej wysiłki zostały docenione przez internautów z całego świata, a nawet przez biuro prezydenta kraju, Enrique Pena Nieto. Opublikowali nawet oficjalny post na Twitterze ze zdjęciem i zasługami suni.

Zgodnie z artykułem opublikowanym przez jedną z meksykańskich gazet, Frida prowadzi także kursy szkoleniowe dla innych zrekrutowanych do jednostki SEMAR psów, w wieku od roku do pięciu lat.

Psy działające w tej jednostce pracują w specjalnych kamizelkach, butach i goglach. Ich opiekunowie niezwykle dbają, by psom podczas akcji nic się nie stało.

Zastanawiamy się jak bardzo psy mogą jeszcze ulepszać nasze życie. Nie dość, że są naszymi najlepszymi przyjaciółmi, umieją wykrywać część chorób, to dodatkowo aktywnie ratują nasze życia. Wielkie brawa dla Fridy i całej jednostki SEMAR.

Zobacz także:

  1. Rośliny trujące dla kota! Pełna lista
  2. Dzikie zwierzęta, które legalnie można hodować w Polsce
  3. Lęk separacyjny u psa. Jak zapobiegać i jak leczyć