atak węża

Atak węża może być bardzo niebezpieczny. Większość z nas nie wie co robić w takiej sytuacji. Uciekać, stanąć w bezruchu? Wstrzymać oddech? Czy powinniśmy się bać? Odpowiadamy

Atak węża jest szybki, bardzo często znienacka. Szczególnie narażone są na taki ataki osoby w krajach, gdzie węże żyją na wolności. W Polsce możemy natknąć się na Eskulapę, zaskrońce czy żmije zygzakowate. Co zrobić, jeśli zostaniemy zaatakowani?

Atak węża na psa. Wąż atakuje psa.

Trzech naprawdę młodych chłopaków wykazało się ogromną odwagą, jednak tym samym narazili swoje życie na duże niebezpieczeństwo. Podczas spaceru, zauważyli, iż ich ukochany psiak został zaatakowany przez węża. Wiedzieli, że muszą działać szybko, nie mieli czasu na myślenie, liczyła się bowiem każda sekunda, aby uratować przyjaciela. Pies był przerażony. Sparaliżowany przez strach i stres. Nie ruszał się, nie wiedział co ma zrobić. Chłopcy wiedzieli, że z tej sytuacji są dwa wyjścia, albo zaryzykują swoim zdrowiem i uratują życie swojego psiaka, albo ich zwierzę umiera. 

Walczyli z gadem dość długo. Robili wszystko co wpadło im do głowy. Uderzali w niego belkami z drewna, rzucali napotkanymi pod nogami przedmiotami. Jeden z chłopców użył drąga, aby przytrzymać głowę węża, a następnie złapał ją rękami, podczas gdy reszta starała się oderwać gada od psaw. Widok ten był wprost przerażający. Pies kompletnie nie wiedział co ma robić, popiskiwał. Na szczęście, byli oni w stanie uratować swojego przyjaciela, wychodząc przy tym bez szwanku, jednak ryzyko, że wąż, kiedy puści psa, zaatakuje jednego z nich, było bardzo duże, szczególnie zważając na siłę i brutalność, z jaką odciągali gada.

Atak węża na człowieka. Co zrobić jak zaatakuje nas wąż?

Węże są bardzo niebezpieczne ze względu na duży rozmiar lub jad. Jeszcze w tym roku, słyszeliśmy wiadomości, o znalezionej w Warszawie wylince węża, który mógł być długości około 6 metrów. Violetta Wojcieszyk ze Starego Zoo w Poznaniu mówi, że nie musimy obawiać się zagrożenia ze strony mniejszych okazów pytonów, ponieważ nie mają one na tyle siły, aby nas zaatakować. Niebezpieczne są węże mające ponad cztery metry.