bezdomne psy

Bezdomne psy możemy spotkać tak naprawdę wszędzie. W dużym mieście, w małym, na wsi czy w lesie. Nie tylko w naszym kraju, ale i za granicami i na innych kontynentach. Ten mężczyzna spotkał na swojej drodze trzy psy, nie wiedział on jednak, że uratują jego życie.

Bezdomne psy przypałętały się do Duke w Afganistanie, gdy ten służył tam w wojsku. Pokochał je od pierwszego wejrzenia, podobnie jak i reszta żołnierzy. Były dla nich odskocznią, czymś, co przypominało im o normalnym życiu i o domu, za którym bardzo tęsknili. Nie spodziewali się jednak jak one im się odwdzięczą.

Bezdomne psy w Afganistanie. Nie uwierzycie co zrobiły

Psy nazwały Shasha, Target i Rufus. Te psy zrobiły jednak znacznie więcej, niż samo towarzyszenie żołnierzom podczas odpoczynku. Uratowały życie dziesiątkom osób. Znajomy Duke mówił wprost o tym, że żadnego z nich nie byłoby już na tym świecie, gdyby nie one.

9 Lutego samobójca, który planował wysadzić nie tylko samego siebie w powietrze, ale i cały obóz, w którym oprócz Duke znajdowało się pięćdziesiąt osób. To właśnie psy uratowały ich wszystkich. Początkowo zaczęły szczekać, a gdy to nie przyniosło rezultatów, rzuciły się z zębami na intruza. Mężczyzna wysadził sam siebie, na szczęście nie zabił całego obozu tak jak miał w planach, jednak jeden z psów zapłacił za to surową karę.