bezdomne psy
fot. Facebook

O tym, że zwierzęta czują emocje podobnie jak ludzie, właściwie wszyscy już wiedzą. Mimo wszystko, mądrość naszych mniejszych braci niejednokrotnie potrafi zadziwić. Historia tej suczki jest tego przykładem. Przeczytajcie o tym, jak bezdomne psy potrafią sobie poradzić z trudnym życiem.

Pewien mężczyzna zauważył na ulicy brudną, wygłodniałą suczkę. Ruszyło go serce i dał czworonogowi kawałek kurczaka. Wydawać by się mogło, że bezdomne psy, które dostaną jakiekolwiek jedzenie, pochłoną je natychmiast, niemal bezmyślnie.

Mężczyzna, który podarował suczce kurczaka była bardzo zdziwiony, gdy ta chwyciła mięso w zęby i… po prosu odbiegła, nie zjadając go. Jej zachowanie na tyle go zaskoczyło, że postanowił pójść za zwierzęciem.

Niby bezdomne psy, a odruchy ludzkie

Jak się okazało suczka była mamą kilku szczeniaczków i jej zachowanie było przykładem typowej, matczynej, potężnej miłości. Suczka nie zjadła podarowanego jej kawałka, ponieważ chciała oddać go swoim równie głodnym dzieciom. Mężczyzna, który próbował nakarmić psa bardzo rozczulił się widząc to psie poświęcenie.

Miłość suczki do jej dzieci była na tyle mocna, że sama, choć wygłodniała, nie zjadła ani kęsa z podarowanego jej kurczaka. Jak widać, bezdomne psy nie zawsze kończą jako zdziczałe i niebezpieczne bestie. Warto pochylić się nad ich losem i czasem podarować im chociaż kawałek jedzenia, bądź powiadomić odpowiednie służby, by psy miały szansę na zalezienie kochającego domu.

Gdyby suczka miała taki dom, jej dzieci nie byłby głodne na ulicy, ale pozostawałyby pod czułą opieką właścicieli i sprawiały im radość, zamiast toczyć smutny żywot na ulicy. Całą historię o suczce, mężczyzna, który odkrył jej tajemnicę, udokumentował na swoim Facebooku. Pozostaje nadzieja, że jej losy wzruszą innych ludzi.

bezdomne psy
Suczka, o której mowa w tekście, na chwilę przed otrzymaniem kawałka mięsa, fot. Facebook
bezdomne psy
Dobra matka ze swoimi głodnymi dziećmi, fot. Facebook

Zobacz także:

  1. MYŚLISZ, ŻE SĄ ŚLICZNE I MILUTKIE? TE SŁODZIAKI MOGĄ ZABIĆ!
  2. JEGO NIE DA SIĘ NIE KOCHAĆ! TYLKO POPATRZCIE NA TEN NOSEK
  3. CZY TO MOŻLIWE?! NAJDZIWNIEJSZE HYBRYDY ZWIERZĄT JAKIE ZOBACZYCIE

Źródło: kochamyzwierzaki.pl