bezdomny kot

Bezdomny kot, to niestety dość częsty i smutny widok. Towarzyszy on krajobrazom wielu miast. Wiele organizacji walczy z bezdomnością zwierząt poprzez wyłapywanie oswojonych osobników i sterylizację tzw. kotów miejskich. Niestety kot wałęsający się po Warnie nie miał tyle szczęścia. Przez długi czas nie uśmiechał się do niego los. 

Bezdomny kot z Warny

Koty mogą mieć naprawdę bardzo różne kolorystycznie futra. Jednak, kiedy mieszkańcy miejscowości Warna spotkali na swej drodze zielonego kota, wszyscy pomyśleli, że to jakiś kiepski żart. W końcu zaczęli snuć różnego rodzaju teorie spiskowe, które miały na celu wyjaśnienie przyczyny tajemniczego wyglądu kociaka. 

Zaczęto przypuszczać, że zielony kolor sierści jest pamiątką znęcania się jakiegoś człowieka na zwierzęciu. Dlatego też umieszczono wpis na portalu Facebook, zachęcający ludzi do udzielania wszelkich informacji na temat tajemniczego kota. 

– Po ulicach naszego miasta błąka się kot w kolorze zielonym. Ktokolwiek wie coś na jego temat proszony jest o kontakt. Być może ktoś celowo go skrzywdził, więc należy szybko odnaleźć sprawcę. – napisano na portalu.

Bezdomny kot: tajemnica rozwiązana 

Okazało się, że nad futrzakiem nikt się nie znęcał. Mieszkańcy mogli odetchnąć z ulgą, przynajmniej w tym jednym temacie. Bezdomny kot, który posiadał zieloną sierść nadal był jednak zagadką. Rozwiązała się ona dopiero, gdy jeden z mieszkańców wyjawił, że w swoim garażu trzyma zieloną farbę w proszku. Zdaniem mężczyzny, kociak musiał widocznie umościć się do snu na jednym z worów. Jego wersja brzmi autentycznie, gdyż jak twierdzi sam zainteresowany, znalazł odcisk kocich łap na worze i wgniecenie świadczące o tym, że ktoś tam spał. 

Farba może mieć negatywne skutki

W dzisiejszych czasach istnieje multum bezpiecznych farb, którymi możemy spokojnie farbować nasze zwierzaki. Praktyka ta jest bardzo popularna w regionach Ameryki, gdzie niektóre popularne, bądź mniej popularne gwiazdy – oddają swoje yorki, bądź maltańczyki do profesjonalnych salonów groomerskich, w których praktykuje się farbowanie zwierząt. Jednak ten bezdomny kot nie był poddany takiemu profesjonalnemu zabiegowi. W związku z tym trzeba jak najszybciej pozbyć się farby o nieznanym składzie, gdyż może być niebezpieczna. 

 Bezdomny kot przez przypadek stał się zielony. Zwierzak błąka się po ulicach Warny

Bezdomny kot przez przypadek stał się zielony. Zwierzak błąka się po ulicach Warny

Bezdomny kot przez przypadek stał się zielony. Zwierzak błąka się po ulicach Warny

Zobacz także:

  1. Pies każdego dnia ucieka. Kiedy poznasz powód, będziesz bardzo wzruszony
  2. Ile lat ma Twój pies w przeliczeniu na ludzkie? Wielkość ma znaczenie
  3. Karmisz tym swojego kota? Twój pupil może umrzeć