bezdomny pies gdzie dzwonić

Bezdomny pies gdzie dzwonić, okazuje się, że jest to bardzo poważny problem. Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się nad tym, co trzeba zrobić, kiedy go znajdziesz na swojej drodze? A no właśnie, okazuje się, że mnóstwo ludzi nie ma o tym zielonego pojęcia. A to bardzo ważna i potrzebna informacja, która może uratować psie istnienie! 

Bezdomny pies gdzie dzwonić jest najczęściej spotykanym stworzeniem we wsiach i małych miasteczkach Nie jest to jednak reguła, co można jasno poprzeć, choćby tym, że w wielu miastach również można znaleźć bezdomnego psiaka. Mnóstwo ludzi nie zdaje sobie sprawy z tego, jak pomóc takiemu zwierzęciu i przede wszystkim nie ma na to pomysłu. 

Bezdomny pies gdzie dzwonić? Co zrobić kiedy znajdziesz bezdomnego psa? 

Kiedy spotkasz na swojej drodze bezpańskiego psiaka, musisz mieć świadomość tego, jak się zachować. Przede wszystkim, powinieneś ocenić stan napotkanego zwierzęcia. I pamiętaj również o tym, że bezpieczeństwo jest najważniejsze! Dlatego, jeśli masz wątpliwości, nie podchodź do niego. Naprawdę. Nie wiem czy wiesz, ale zasada udzielenia pomocy pod warunkiem zachowania bezpieczeństwa jest podstawą. 

Jeśli pies wygląda na zagłodzonego i bardzo wychudzonego, zapewnij mu dostęp do jedzenia. Jest to jeden jedyny raz, kiedy możesz mu dać cokolwiek – rozumiem przecież, że nie każdy jest takim wariatem, jak ja i nie zawsze nosi przy sobie torebkę z psimi chrupkami czy smaczkami. Jednak radzę przemyśleć to dobrze, jeśli masz na przykład tabliczkę czekolady, to radzę się wstrzymać. W miarę możliwości pozwól mu się napić, a jeśli posiadasz przy sobie zapasową smycz czy obrożę, spróbuj go na nią złapać. Cały czas pamiętaj o zasadzie zachowania bezpieczeństwa. To naprawdę bardzo ważne. 

Gdybyś był w posiadaniu wiedzy, gdzie znajduje się najbliższa klinika weterynaryjna, najlepszym rozwiązaniem będzie zaprowadzenie znalezionego pupila właśnie do niej, gdyż weterynarz będzie mógł sprawdzić od razu stan zwierzaka i chip.