Biewer Terrier – ciekawe fakty i charakterystyka

 

Jeśli rozważasz adopcję Biewer terriera, ważne jest, abyś poznał ciekawe fakty i charakterystykę tej rasy. Tutaj dowiesz się o wyglądzie i wadze Biewera, a także o jego ciekawym charakterze. Ten artykuł rzuci światło na te ważne fakty i pomoże Ci podjąć świadomą decyzję. To, czy chcesz mieć Biewera, czy nie, będzie zależało od tego, jak zdecydujesz się go wychowywać i szkolić.

Yorkshire terrier biewer – szczenięta i ich wygląd

Mimo że wyglądem fizycznym różnią się od Yorkshire teriera, Biewer dzieli z nim to samo dziedzictwo genetyczne. Są inteligentne, energiczne i oddane swojej rodzinie. Dobrze reagują na szkolenie i lubią bawić się ze swoimi właścicielami. Są również bezpieczne i przyjazne, co czyni je doskonałymi psami do życia rodzinnego. Jednak, tak jak wszystkie psy, Biewery mogą mieć problemy, dlatego zaleca się szkolenie psa.

Biewer terrier jest mniejszy niż Yorkshire terrier. Wzrost Biewera waha się od 7 do 11 cali. Ważą około 4 do 8 funtów. Mają średniej długości sierść i ogon. Ich sierść rośnie naturalnie długa, ale niektórzy właściciele decydują się na skrócenie jej wokół twarzy. Uszy są przycięte, co jest typowe dla Yorków, choć ten wygląd traci na popularności.

Biewer terrier ma niewielką posturę, ale wielką osobowość! Rasa ta jest czuła, chętna do zabawy z dziećmi i uwielbia bliski kontakt z człowiekiem. Mimo że są przyjazne i dogadują się z innymi psami, mogą być agresywne w stosunku do obcych. Biewery muszą mieć kogoś, kto będzie ich przywódcą. Psy te są inteligentne, co czyni je idealnymi dla rodzin z dziećmi. Biewer jest również doskonałym psem stróżującym.

Biewer terrier jest podobny do Yorkie pod względem wyglądu fizycznego, ale ma dłuższą sierść i jest ona bardziej gęsta niż u Yorkshire teriera. Sierść Biewera nie jest rzadka i wymaga regularnej pielęgnacji. Jednak w porównaniu z Yorkshire terrierem są one mniej podatne na alergie. Są hipoalergiczne, co oznacza, że są uważane za dobry wybór dla rodzin z dziećmi.

Yorkie biewer – jego waga

Biewer jest miniaturową wersją Yorkshire terriera, więc ma wiele tych samych problemów zdrowotnych. Problemy te są w dużej mierze związane z wielkością rasy i jej pielęgnacją. Do najczęstszych schorzeń występujących u Biewera należą: postępujący zanik siatkówki, pierwotne zwichnięcie soczewki oraz malformacja Chiariego – syringomielia. Problemy te można łatwo leczyć za pomocą diety i leków.

Biewer jest wynikiem starannej hodowli Yorkshire Terriera. Jego niewielkie rozmiary i atletyczny charakter sprawiają, że rasa ta jest dobrym wyborem dla właścicieli, którzy nie mogą spędzać wielu godzin na dworze. Biewer będzie dotrzymywał Ci kroku podczas codziennych spacerów i wycieczek. Rasa ta dobrze przystosowuje się do małych pomieszczeń mieszkalnych i będzie równie szczęśliwa w mieszkaniu, dużym domu lub na podwórku. Sierść Biewera jest bardzo długa, jedwabista i falista do kręconej.

Biewer został uznany przez AKC za odrębną rasę w styczniu 2021 r. W ciągu ostatniego stulecia rasa ta stała się popularna w Niemczech, ale w Stanach Zjednoczonych jest wciąż stosunkowo mało znana. Tylko kilku hodowców poświęciło się hodowli tego rzadkiego psa. Biewer zyskał jednak uznanie w Wielkiej Brytanii i Niemczech. W 2021 r. stał się 197. rasą uznaną przez American Kennel Club.

Jak w przypadku każdej rasy psów, Biewer jest niewielkich rozmiarów. Waży od czterech do ośmiu funtów i ma od siedmiu do jedenastu centymetrów wzrostu. Psy te są przyjazne i będą wspaniałymi towarzyszami dla dzieci i innych zwierząt domowych. Muszą jednak przebywać ze swoimi właścicielami, ponieważ są bardzo głośne i aktywne. Biewery są doskonałymi psami stróżującymi i uwielbiają uwagę. Jeśli nie masz pewności co do wyboru odpowiedniej rasy psa, upewnij się, że dowiesz się wszystkiego o tej rasie i jej cechach charakterystycznych.

York biewer – wygląd

Biewer Yorkshire terrier wygląda bardzo podobnie jak zwykły Yorkie, ale różnica między tymi dwiema rasami polega na trójkolorowym umaszczeniu. Rasa ta, znana również jako biały Yorkie lub Biewer, jest jedną z najnowszych ras uznanych przez AKC. Po raz pierwszy pojawiła się w Niemczech w 1984 roku, kiedy to Werner Beaver sprowadził z Niemiec miot sześciu Biewer terierów. Ich rodzicami byli młodzi mistrzowie świata Darling i Fru-Fru von Friedheck.

Wygląd Biewera jest tak charakterystyczny, jak wskazuje na to jego nazwa. Biewer Yorkie ma długą, prostą sierść, przedzieloną wzdłuż górnej linii od głowy do nasady ogona. Jest czuły i chętny do zabawy, o zrównoważonym temperamencie. Jego głowa jest mała, ale proporcjonalna do reszty ciała. Uszy są trójkątne i dobrze rozstawione.

Sierść biewera jest miękka i jedwabista, a pomimo długiej sierści ma tendencję do występowania białych łat na futrze. Ta cecha nie czyni ich jednak hipoalergicznymi, więc właściciele często je strzygą, aby ograniczyć konieczność powtarzania zabiegów pielęgnacyjnych. Są również łatwe w szkoleniu i uwielbiają towarzystwo człowieka. Ich sierść jest długa, ale nie wymaga wielu zabiegów pielęgnacyjnych.

Biewer ma rzadki gen, który czyni go wyjątkowym. Jest to jedna z niewielu ras psów, które mają piegowate umaszczenie. W rzeczywistości Biewer jest jedynym Yorkshire Terrierem, który posiada ten gen. W 2008 r. laboratorium weterynaryjne Mars potwierdziło, że rasa ta jest czystej krwi, badając dziesięć próbek. Biewer należy do American Kennel Club i jest obecnie 197. uznaną rasą w Stanach Zjednoczonych.

Biewer terrier – charakter

Dwunożny pies może być uroczym towarzyszem. Znany jako Yorkie, Biewer ma długie, zaokrąglone uszy i średnie, okrągłe oczy. Jego głowa jest nieco dłuższa niż szersza, z długą, wąską kufą. Jego spadzisty ogon jest charakterystycznie trójkątny. Umaszczenie jest zazwyczaj białe, z łatami w kolorze czarnym i brązowym. Te cechy charakterystyczne sprawiają, że Biewer jest uroczym zwierzęciem domowym.

Biver York jest podobny do Yorkshire Terriera. Waży około 4-8 funtów i ma wysokość 7-11 cali. Jego osobowość jest słodka i towarzyska. Mimo niewielkich rozmiarów Biewer jest niezwykle inteligentny i uwielbia bawić się ze swoim właścicielem. Biewer jest trudny w szkoleniu, dlatego niezbędna jest cierpliwość. Ale nie zniechęcaj się! Z pomocą tego przewodnika dowiesz się wszystkiego o Biewer Terrierze i jego ciekawostkach.

Mimo niewielkich rozmiarów, Biewer Terrier jest pewny siebie i niezależny. Lubią się popisywać i zazwyczaj można je spotkać z zabawką zawieszoną na pysku. Ich zabawa nie zawsze jest najbardziej elegancka – są znane z gryzienia kapci i innych rzeczy. Nie przeszkadza im to jednak w byciu uroczymi i mądrymi! Tak więc, niezależnie od tego, czy szukasz rozpieszczonego pieska, pary kapci, czy szczeniaka dla kolejnego członka rodziny, Biewer Teriery są wspaniałymi towarzyszami.

Biewer Terier jest najnowszą rasą Yorkshire teriera. Rasa ta wywodzi się z Anglii, ale Biewer Yorkie to specjalna gałąź rasy wywodząca się z linii niemieckiej. Ich cętkowane umaszczenie jest wynikiem genu recesywnego, którego nosicielami mogą być wszystkie Biewery. W zależności od genetyki rasy mogą być cętkowane, parti lub jednolite.

Biewer york – pies stróżujący

Biewer yorki są miniaturowymi wersjami tradycyjnego Yorkshire terriera. Wykazują wiele takich samych cech jak klasyczna rasa, z jedną zasadniczą różnicą: włos jest długi i jedwabisty, a nie futrzany. Z tego powodu Biewery są uważane za hipoalergiczne. Umaszczenie typowe dla tej rasy jest niebieskie z czarną pręgą. Biewer jest psem trójkolorowym, potocznie nazywanym terierem pręgowanym lub pręgowanym. W porównaniu z dwukolorowymi Yorkiesami, Biewery mają trzy kolory zamiast dwóch. Ich uszy są trójkątne i wąsko rozstawione. Ich nosy są podobne do nosów Yorków, ale są trójkątne. Biewer został stworzony przez niemieckich hodowców w latach 80. ubiegłego wieku, kiedy to Werner i Gertrud Biewerowie zauważyli niezwykłą urodę szczeniaka rasy piebald terrier. Po udanym programie hodowlanym, Biewer został uznany przez Allgemeiner Club der Hundefreunde Deutschland. Dziś Biewer Terrier jest odrębną rasą z własnym zestawem standardów. Ponadto należy do AKC Foundation Stock Service.

Trójkolorowe umaszczenie biewera jest wynikiem połączenia dwóch piebaldowych yorków. Ta cecha nie jest powszechna u żadnej innej rasy psów, choć zdarza się sporadycznie. Umaszczenie tricolor jest dziedziczone jako gen recesywny, co oznacza, że oboje rodzice muszą być jego nosicielami u swojego potomstwa. Rasa Biewer wywodzi się z Niemiec, a pierwsze szczenię rasy Biewer urodziło się w 1984 roku. Rasa została uznana przez Allgemeiner Club der Hundefreunde Deutschland w 1986 roku, chociaż niemieckie rejestracje nie uznały trójkolorowego Yorka za standard umaszczenia.

Biewer york jest spokojnym psem do towarzystwa. Nie ma skłonności do szczekania i jest rasą przyjazną, radosną. Rasa ta uwielbia uwagę i doskonale czuje się w towarzystwie dzieci. Chociaż czasami bywają nieśmiałe, z łatwością potrafią stawić czoła większym rasom. Mimo że jest to mała rasa, Biewer jest fantastycznym psem do towarzystwa i może być wspaniałym zwierzęciem rodzinnym.

string(15) "sidebar_layouts" 1