bocian

Polskie zwierzę zostało znalezione z nietypową krwawą pamiątką. Bocian przebywający w Wilczkowicach został przebity strzałą. Niecodzienne zdarzenie zostało uwiecznione na zdjęciach i umieszczone w sieci. 

Bocian przebity strzałą

Niecodzienne zdjęcie bociana przebitego strzałą pojawiło się w sieci. Ptak, mimo odniesionych ran, nic sobie z tego nie robi. Co wieczór wraca do gniazda w miejscowości Wilczkowice, gdzie z obserwują go mieszkańcy. Ekolodzy czekają aż osłabnie, żeby go złapać.

Nie jest wiadome, czy ptak został postrzelony w Polsce, czy w trakcie zimowania w innym kraju. Istnieje prawdopodobieństwo, że ptak został ranny podczas powrotu do Polski z Afryki.

Obecnie wolontariusze z Birding Poland czekają, aż będzie możliwe udzielenie pomocy rannemu ptakowi.

Ptak z legend i symbol Polski – bocian biały

Bocian biały to jeden z najbardziej znanych przedstawicieli tego gatunku w Polsce. Ma około 100-115 cm długości, białe upierzenie z czarnymi lotkami oraz długimi czerwonymi nogami i dziobem.

Bocian w Polsce zajmuje honorowe miejsce wśród ptaków. Jego przylot zwiastuje wiosnę, zaś gdy nas opuszcza nadchodzi jesień. Jednak w najstarszych zielarskich księgach i recepturach bocian stanowi najlepszy lek na zgagę i ślepotę. Bociany od zawsze fascynowały ornitologów i historyków. Zawsze wracają w swoje rodzinne strony i poznaje gospodarza któremu zawsze daje się bliżej podejść.

Post z profilu Birding Poland w serwisie Facebook

UWAGA!!!
W województwie świętokrzyskim, w miejscowości Wilczkowice, powiat koniecki zaobserwowano bociana białego przebitego strzałą! Ptak pomimo tej makabrycznej pamiątki od amatora łowiectwa wydaje się na razie w dobrej kondycji i co wieczór wraca na słup, gdzie obserwują go mieszkańcy. Nie wiadomo czy do zdarzenia doszło na zimowisku czy też zraniono go już w Polsce… Zdjęcie nadesłał Pan Adam Nowak. Dziękujemy. – tekst pochodzi z fanpage’a Birding Poland

bocian

Zobacz także:

  1. Odcinali psu głowę – powoli, przez wiele miesięcy. Potrzebna POMOC
  2. PILNE! Wydano bezpodstawną decyzję o zabiciu kilkudziesięciu jeleni i saren z zagrody!
  3. Szczeniak wyrzucony do śmietnika. CUD! Został uratowany w ostatniej chwili