bociany
Zdjęcie poglądowe

Każda mała dziewczynka marzy o prawdziwej miłości, takiej na zawsze. Rodem z tych przedstawianych w filmach, czy bardzo popularnych bajkach o księżniczkach. Czy wiedzieliście, że bociany łączą się w pary na całe życie? Ptaki te są bardzo uczuciowe i cechuje je naprawdę olbrzymia, godna pozazdroszczenia wierność. Zresztą to niejedyny przykład niezwykłej miłości zwierząt. 

Bociany i ich love story

Słyszeliście może tym, że pewne zakochane bociany podbijają serca internautów? Nazywają się Romeo i Julia. Ona ma złamane skrzydło, które lekarze próbowali poskładać. Niestety nie udało się i bocianica o tak pięknym imieniu już nigdy nie będzie mogła odlecieć do gorącej i oddalonej o wiele kilometrów, Afryki. On jest całkowicie sprawny i mógłby wyruszyć w tą daleką podróż, która jest w pełni normalna dla tych zwierząt, jednak tego nie robi. Dlaczego? Woli zostać przy swojej ukochanej i towarzyszyć jej tu, w Polsce. Sama historia zachwyca. Nic więc dziwnego, że bociany zdobywają tak liczną sympatię. 

Ośrodek Rehabilitacji Zwierząt Chronionych w Przemyślu

To właśnie to miejsce zostało nowym domem naszych zakochanych. Zostaną już tutaj do końca swoich dni, a my będziemy mogli być świadkami tej pięknej historii miłosnej. Weterynarze pracujący w ośrodku, zapewniają że bociany będą miały zapewnione warunki i odpowiednie wyżywienie. W razie konieczności, będą też miały opiekę weterynaryjną. 

– Wszystko wskazuje na to, że bocian zostanie u nas na zimę. Robi to, żeby zaopiekować się wybranką swojego serca – mówi weterynarz Jakub Kotowicz z Lecznicy dla zwierząt „ADA“ w Przemyślu w rozmowie z Dziennikiem Zachodnim. 

Czy bociany łączą się ze sobą na całe życie?

Tak. Zdecydowanie bocianie związki należą do jednych z najdłużej funkcjonujących. Monogamia nie jest im obca. Można wręcz posunąć się o stwierdzenie, że jest bardzo powszechna i popularna wśród tego gatunku. Romeo i Julia doczekali się potomstwa – trójki młodych bocianów, które wraz z innymi ptakami z lecznicy wyruszą w podróż do Afryki.

Bociany to ptaki, które wiążą się w stałe związki
Bociany: zakochani w sobie Romeo i Julia

Zobacz także:

  1. Podpiszesz się pod tym rękami i nogami. Niezwykłe kampanie na rzecz zwierząt
  2. Pierwszy kot. Jak z nim żyć i przeżyć? Kocia wyprawka
  3. Będziecie w szoku! Ten zwierzak przyszedł na świat z ludzką twarzą