Bohater. Kim tak naprawdę jest? Może być każdym z nas. Nie ma żadnej miary, która pozwala nam zadecydować, kto jest a kto nie jest bohaterem. Zresztą całe szczęście. Cały myk polega na tym, by bohaterowie należeli do wyjątków. Nie o wszystkich, pisze prasa. I nie o wszystkich się mówi. Jednak to mało ważne, prawdziwy bohater nie zastanawia się nawet nad tym, czy jego czyn jest heroiczny. On po prostu działa. Nie potrzebuje w zamian laurów i oklasków, robi to co uważa za słuszne. I tak było dokładnie w tym przypadku. 

Bohater może stać przed Tobą w sklepie i nawet o tym nie będziesz wiedzieć

Bohater. Według doniesień prasowych tureckich mediów, w czwartek wybuchł pożar. Ali Mese, 83-letni mężczyzna, próbował uruchomić kuchenkę gazową w swoim domu. Niestety doszło do zwarcia instalacji, wskutek czego coś poszło nie tak i doszło do niewielkiej eksplozji. Wybuch może i nie należał do największych względem swoich rozmiarów, jednak nie musiał taki być, by spowodować olbrzymią katastrofę. Drewniany dom, w którym mieszkał mężczyzna natychmiast się zajął i spowodował katastrofalny w swych skutkach pożar. Sąsiedzi natychmiast zdołali uratować staruszka, jego żonę, syna. Dom niestety spłonął doszczętnie.

Czytaj także: Niesamowity film! Pies utknął na torach. Jego towarzysz nie odstąpił go na krok

Ali Mese został bohaterem Turcji

Starzec został ranny. Co prawda nie na tyle, by jego życiu coś zagrażało, ale i tak musiał trafić do szpitala na obserwację. Podczas odzyskiwania sił, jego historia stała się słynna na całą Turcję. Turecki Czerwony Półksiężyc, będący częścią Międzynarodowego Czerwonego Krzyża-dostarczył 83-latkowi dary i prezenty. Nie były one bezpośrednio dla niego, a dla jego kota. Bohater może i stracił dom, ale naraził swoje życie dla ukochanego przyjaciela. Możemy śmiało powiedzieć, że gdyby nie on to kociak na 99% zginąłby w płomieniach. 

Zdjęcie wykonane niedługo po katastrofie, przedstawia mężczyznę trzymającego swojego ukochanego zwierzaka. To właśnie ono jest dowodem na to, jaki strach odczuwał zwierzak, który nie wiedział co się wydarzyło. 

Bohater uratował swojego ukochanego kota z płonącego domu

Zobacz także:

  1. Uratował dzikie zwierzę. Wdzięczność WYJĄTKOWEGO zwierzaka roztopi Twoje serce
  2. Psy zjadały psy! Wstrząsająca historia znanego polskiego schroniska
  3. Porzucili ją jak śmieci, ze strachu nie chciała na nikogo patrzeć. Ta historia rozrywa serce