Województwo śląskie, Lędzin. 32-latek pokłócił się z partnerką. W zemście zrobił coś, co nie mieści się w głowie i jest bestialstwem. Złość wyładował na niewinnym czworonogu i brutalnie zabił psa. 

Bestia w ludzkiej skórze

O sprawie poinformowali 3 lipca sąsiedzi. Zaniepokoiły ich dźwięki dobiegające z mieszkania, świadczące o tym, że mężczyzna znęca się nad zwierzęciem. Niestety obawy zostały potwierdzone przez partnerkę mężczyzny. Okazało się, że zwyrodnialec znęcał się nad psem, ale także nad kobietą. Mężczyzna brutalnie zabił psa.

Kilka dni wcześniej groził kobiecie pobiciem a nawet śmiercią, a później ją poturbował. Agresja i okrucieństwo 32-latka skumulowały się ostatecznie na psie, którego kopał, podduszał, ciągnąc za smycz, skakał po jego głowie, po czym kilkukrotnie ugodził nożem – mówi Katarzyna Skrzypczyk, rzecznik policji w Bieruniu.- Martwe zwierzę wyniósł do pobliskiego lasu i zakopał.

Początkowo mężczyzna nie przyznawał się do zarzucanych mu czynów i nie chciał wskazać miejsca, gdzie zakopał czworonoga. Całe szczęście, zgromadzony przez śledczych materiał był na tyle mocny, że pozwolił na postawienie zarzutów mężczyźnie.

Recydywista – brutalnie zabił psa

Mężczyzna odpowie za pobicie swojej partnerki, grożenie jej śmiercią. Przestępstw tych dopuścił się w warunkach recydywy. Był w przeszłości karany za pobicia – dodaje Katarzyna Skrzypczyk.

Na wniosek śledczych i prokuratora mężczyzna trafił do aresztu na 3 miesiące. Ze względu ponowne popełnienie przestępstwa grozi mu wyższy wyrok, niż 5 lat, które w tym przypadku są przewidziane.

Naszym zdaniem, mężczyzna powinien usłyszeć także zarzuty za znęcanie się nad zwierzęciem i to ze szczególnym okrucieństwem. Nie możemy się też doczekać, aż wejdzie ustawa zaostrzająca kary dla osób, które krzywdzą zwierzęta.

Zobacz także:

  1. Otyłość u psa potrafi go zabić. Co robić?
  2. Nie wychodź wtedy z psem na spacer, te godziny są niebezpieczne. 
  3. Twój pies zjada odchody? Możesz sobie z tym poradzić