Buldog francuski skrzyżowany z rottweilerem może stworzyć fantastycznego szczeniaka. Nie wierzycie? Musicie zobaczyć to zdjęcie poniżej artykułu. Wygląda naprawdę niesamowicie. Nic dziwnego, obie rasy są przecież przepiękne. Ciekawe, które cechy odziedziczył? Jednak nim zobaczycie zdjęcie tego słodziaka, dowiedzcie się najważniejszych informacji o każdej z tych ras. 

Buldog francuski skrzyżowany z rottweilerem? Czemu nie. Większość tych krzyżówek jest, co prawda tworzona sztucznie, czego nie popieram. Jednak muszę przyznać, że ten maluch wygląda naprawdę uroczo. 

Buldog francuski, czyli co muszę wiedzieć o tej rasie nim zdecyduję się na kupno, bądź adopcję?

Należy do podgatunku buldoga, który zaliczany jest do psów towarzyszących. W klasyfikacji zajmuje miejsce małego psa w typie molosów. I choć jest to francuska rasa, buldog wywodzi się z Anglii. Na terenie Francji znalazły się najprawdopodobniej przez tkaczy, którzy emigrowali na kontynent w celach zarobkowych. 

Buldożki mają zwykle różne umaszczenie, od czerni po jasny brąz. Niektóre posiadają lekko skręcone ogonki, inne długie i proste. Jak już wspomniałam wcześniej buldog jest psem towarzyszącym, który potrzebuje towarzystwa. Psiaki te mogą mieć problemy z oddychaniem, w związku z krótkimi pyszczkami. 

Wyróżniamy podgatunki buldoga: 

  • alapaha blue blood bulldog
  • antebellum bulldog
  • australian bulldog
  • buldog amerykański
  • buldog angielski
  • buldog francuski 
  • olde english bulldogge
  • valley bulldog

Rottweiler, co muszę wiedzieć o tej rasie psa nim zdecyduję się na kupno czy adopcję?

Pies ten należy do wielkiej i imponującej rasy. Mnóstwo ludzi decyduje się na takiego psiaka ze względu na jego sławę psa obronnego. Niestety wielu nie zdaje sobie sprawy z tego, że aby osiągnąć zamierzony cel, pies ten wymaga mnóstwa szkoleń. Koniecznymi przez jakie będziesz musiał przejść są  te na posłuszeństwo. 

Część psów wywodzących się  z tej rasy nie szczeka odruchowo przez pierwszych kilka lat życia. Dlatego też jeśli chcesz kupić czy adoptować rotka tylko przez jego obronne usposobienie, nie jest to dobry pomysł. Musisz wziąć pod uwagę, że mało który pies wykazuje od razu obronne zapędy. Bardzo często muszą się ich dopiero nauczyć. 

Rottweilery bardzo lubią dzielić życie ze swoimi rodzinami, w których czują się bardzo dobrze. Wbrew wszelkim pozorom te psy są bardzo rodzinne i uwielbiają spędzać wspólnie czas. Nie wiem czy wiesz, lecz rottek, który nie ma zapewnionego odpowiedniego kontaktu z człowiekiem, dziczeje.  Dlatego jeśli nie możesz mu tego zapewnić, to nie będzie pies dla Ciebie. Nie należą do psiaków, które lubią coś niszczyć, więc raczej nie musisz się obawiać o to, że wracając do domu nie poznasz swojego mieszkania.