buldog francuski

Nie potrafimy zrozumieć, skąd na świecie jest tyle okrucieństwa. Nie rozumiemy, dlaczego winne są zawsze zwierzęta czy bezbronne dzieci. Ludzie uważają się za wykształcone społeczeństwo i twierdzą, że to ich odróżnia od zwierząt. Pewien buldog francuski niestety przekonał się o tym na własnej skórze. Znajdźcie mi choć jednego zwierzaka, który znęcałby się ot tak, bez żadnego celu nad słabszym od siebie. 

Buldog francuski został skatowany 

Nieznani sprawcy pobili ciężko Bonię, rasy buldog francuski. Zdarzenie miało miejsce w rejonach Doliny Służewieckiej w marcu. W jedną z marcowych śród nieznani sprawcy dopuścili się strasznego czynu. Według relacji właścicieli, Bonia była spuszczona ze smyczy i oddaliła się tylko na chwilę. Piesek przez dłuższy czas musiał przebywać w klinice, gdzie walczono o jej zdrowie. Miała poraniony głęboko odbyt, złamaną w wielu miejscach żuchwę i łapę.

– Głęboka rana, która uszkodziła m.in. odbyt została zaszyta od razu, dzisiaj czekają ją kolejne dwie operacje – ma w złamaną w wielu miejscach żuchwę i lewą tylną łapkę. Jest mocno poturbowana – pisze kobieta.

Sprawcy zostali przegonieni przez świadków zdarzenia. Właściciele bardzo proszą świadków zdarzenia kontakt, pomoże to ustalić więcej szczegółów całego zajścia. Zdarzenie zostało zgłoszone na komisariacie policji. Zainteresowała się też nim VIVA! Interwencje i również prosi o wszelkie informacje. Mimo, że sytuacja miała miejsce blisko pół roku temu – sprawcy nadal pozostają nieznani. Numer kontaktowy – Dariusz Serafin 601 333 302 lub mail interwencje@viva.org.pl i telefon 504 563 306.

Niżej zamieszczamy zdjęcia suni. Ostrzegamy, że mogą nie być zbyt przyjemne dla oczu, gdyż zawierają drastyczne obrazy.

Co grozi sprawcom?

Grozi im postawienie zarzutów pozbawienia wolności do lat trzech i zakaz posiadania zwierząt. W przypadku wykazania szczególnego okrucieństwa wobec buldoga francuskiego sąd może przychylić się do zwiększenia wyroku do pięciu lat. 

Mężczyźni poszukiwani są przez lokalną policję. Warto przy tym powiedzieć, że informacje na temat sprawców można zgłaszać na terenie całego kraju. 

Psa czekają jeszcze dwie operację

 

Zobacz także:

  1. Zwierzę w polskim ZOO umarło przez głupotę i ignorancję turystów
  2. Zwyrodnialec głodził i brutalnie katował swoje psy. Sprawę zgłosiła jego żona
  3. Znęcał się bestialsko nad nieswoim psem. Szuka go policja w całym kraju