buldog

Buldog to doskonały pies domowy, który szybko przywiązuje się do właściciela. Te angielskie psiaki są doskonałymi towarzyszami i lubią zabawę. Niestety czasami przesadzają, lecz z każdej sytuacji potrafią wyjść obronną ręką.

Buldog angielski powstał w XVII wieku z krzyżowania dawnych buldogów z innymi rasami i o innym przeznaczeniu. Obecnie, mały i ruchliwy pies ma się niemal nijak do swojego wyższego i potężniejszego przodka.

Urocze czworonogi od lat już nie podlegają tzw. próbom pracy, czyli wykorzystanie np. w myślistwie. Są jednak psami stróżującymi, doskonale sygnalizującymi zagrożenie. Uwielbiają ponadto swoich właścicieli i lubią dzieci, choć potrafią stanowić dla nich zagrożenie z powodu nieumiejętności dostosowywania swojej siły, której są często nieświadome.

Buldogi uwielbiają zabawę, ale potrzebują stanowczego prowadzenia. Pod żadnym pozorem nie wolno jedna stosować na nich reprymendy fizycznej z rodzaju szarpania, czy podnoszenia nawet na nie ręki. Na wszelką agresję są w stanie odpowiedzieć agresją, która może skończyć się nawet tragicznie.