Bulterier – charakterystyka rasy

 

Buldog to dynamo energii i wigoru, a Bulterier jest tego doskonałym przykładem. Jego impulsywny, towarzyski i żywiołowy charakter znajduje odzwierciedlenie w jego usposobieniu i charakterze. Zdrowie i usposobienie bulteriera są tak samo wyjątkowe jak jego charakter i osobowość. W tym artykule opiszemy ogólnie rasę, a także charakter i zdrowie bulteriera.

Charakter i usposobienie buldoga

Jeśli szukasz psa, który będzie lojalnym i kochającym towarzyszem, możesz rozważyć rasę buldog. Ta zrehabilitowana rasa ma bogatą przeszłość. Niegdyś była to rasa niebezpieczna, zakazana w miastach za nietrzymanie się smyczy. Jednak dzięki pomocy oddanych hodowców buldog stał się spokojnym i kochającym towarzyszem. Oto niektóre z cech, które sprawiają, że buldog jest tak wspaniałym zwierzęciem domowym.

Buldog był pierwotnie rasą podobną do mastifa, która rozwinęła się w Anglii. Pierwsze wzmianki o tej rasie pochodzą z 1500 r., kiedy to wykorzystywano ją do polowania na byki, brutalnego zajęcia, w którym pies chwytał byka za nos i atakował go. Niestety, wiele buldogów zostało rannych lub zabitych podczas polowań na byki. To tylko niektóre z cech charakteru i usposobienia buldoga.

Buldog angielski jest znany z tego, że jest przyjazny i chroni swoją rodzinę. Choć może szczekać, gdy pojawi się jakaś podejrzana aktywność, nie będzie się szczególnie przejmował kotem sąsiada ani wiewiórką w cieniu. Pomimo swojego opiekuńczego charakteru Buldog jest rasą przyjazną i czułą, która tworzy bliskie więzi ze swoimi panami. Rasa ta dobrze radzi sobie z dziećmi i jest wspaniałym zwierzęciem rodzinnym.

Mimo że rasa Buldog jest bardzo popularna w Stanach Zjednoczonych, jej duże rozmiary utrudniają jej swobodne poruszanie się. Jego bierność w domu jest zaskakująca jak na psa tej wielkości, a on sam prawdopodobnie spędza większość dnia śpiąc, aż do czasu, gdy nadejdzie pora jedzenia. Dzieci uwielbiają rasę Buldog, ale nie spędza on godzin na bieganiu z dziećmi. Buldog jest wspaniałym towarzyszem, ale zanim go kupisz, musisz poznać jego osobowość.

>

string(15) "sidebar_layouts" 1