Województwo lubelskie, Hrubieszów, a raczej jego okolice. Pewien 35-latek postanowił sobie zrobić z psa żywą tarczę, strzelał do niego z wiatrówki. Pies niezwłocznie został przetransportowany do kliniki weterynaryjnej, jego życie nadal jest zagrożone. 

Pies żywą tarczą

Zwierzę zostało znalezione z urazem tylnej łapy, niestety wykonane zdjęcie RTG pokazało, że ktoś sobie z psa zrobił żywą tarczę. Udało się ustalić sprawcę tego bestialskiego czynu.

Mężczyzna z okolic Hrubieszowa postanowił zabawić się kosztem psa. W jego ciele znaleziono 15 śrutów z wiatrówki. Odbyła się operacja usunięcia śrutu z okolic kręgosłupa, co najbardziej zagrażało życiu zwierzęcia, które obecnie jest pod stałą opieką weterynarzy.

Jego życiu nadal jest zagrożone, nie wiadomo także, czy pies będzie mógł kiedykolwiek normalnie chodzić. Wszystkie prognozy na temat jego stanu zdrowia są bardzo ostrożne.

Sprawca został złapany

Policjanci zatrzymali 35-latka podejrzanego o znęcanie się nad nim. – Mężczyzna odpowie za znęcanie się nad psem ze szczególnym okrucieństwem. Mężczyzna strzelał wielokrotnie z wiatrówki do bezbronnego zwierzęcia – informuje policja.

Zatrzymany 35-latek z gminy Trzeszczany, w pobliżu miejscowości Hrubieszów odpowie teraz przed sądem. Nie wiadomo dlaczego strzelał do psa. Za znęcanie się nad zwierzętami grozi mu teraz do pięciu lat więzienia.

Zwierzęta w Polsce są tragicznie traktowane

Od trzech miesięcy w Polsce obowiązuje nowa ustawa, według której osoba dopuszczająca się znęcania się nad zwierzęciem może trafić do więzienia na 3 lata, w razie oznak szczególnego okrucieństwa kara może wynieść nawet do pięciu lat.

Niestety nie widać zmiany w sposobie traktowania zwierząt, ludzie kompletnie nic sobie nie robią z krzywdzenia zwierząt. Liczba interwencji i porzuconych zwierząt w tym roku zatrważa. Miejmy nadzieję, że przynajmniej system karania takich zwyrodnialców będzie konsekwentny i bezlitosny.

Źródło: rp.pl

Zobacz także:

  1. Agresywny pitbull zagryzł psa. Decyzja polskiej Policji Cię rozwścieczy
  2. Te zwierzęta strasznie cierpią, żebyś Ty mógł się bawić. Trzeba to zatrzymać
  3. Hodowali psy do walk, zostały im odebrane. Oczekiwania właścicieli są ABSURDALNE