shih tzu

Mówi się, że rasowe psy – zwłaszcza shih tzu – są rozchwytywane przez ludzi. Według niektórych, kiedy taki pies trafi do schroniska – znajdzie dom szybciej tylko dlatego, że jest rasowy i biały. Niestety nie wszystkie psiaki mają takie szczęście. 

Shih tzu, którego nikt nie chciał

Podczas jednego z rutynowych patroli funkcjonariusza po okolicy Michigan doszło do interwencji, której mężczyzna na pewno się nie spodziewał. Lynch jest funkcjonariuszem odpowiadającym za ochronę zasobów naturalnych w Michigan. Kiedy patrol dobiegał już końca i Lynch miał wracać do pozostałych obowiązków, zauważył zaparkowany w lesie samochód i biegającego mężczyznę niedaleko z psem.

Sytuacja nie dawała mężczyźnie spokoju. Funkcjonariusz zawrócił, a kiedy dotarł na miejsce postanowił zbliżyć się do samochodu. Zauważył, jak jeden z mężczyzn chowa załadowany karabin do pudełka. Drugi zaś był w trakcie kopania dołu tuż obok samochodu. Niedaleko dojrzał też suczkę shitzu. Domyślił się od razu, że mężczyźni chcą psa zamordować. 

Funkcjonariusz oskarżył mężczyzn o usiłowanie zabójstwa psa

Wybawiciel suni oskarżył mężczyzn o nielegalne posiadanie broni. Oskarżeni próbowali tłumaczyć swoje postępowanie tym, że pies jest już stary i do niczego go im się już nie przyda. Lynch nie mógł uwierzyć w to, co usłyszał i przede wszystkim w to, co zobaczył. Shitzu wyglądał na całkowicie zdrowego. Nie myśląc długo odebrał psa i zawiózł prosto do pobliskiego schroniska, gdzie opowiedział o zaistniałej sytuacji. 

Shih tzu: dalsze losy suni

Suczka dostała na imię Tunzy. Przebywa w schronisku i ma zostać dopuszczona do adopcji już w najbliższych dniach. Ma ukończone 11 lat i ma przed sobą minimum 5 lat życia. Funkcjonariusz nie mylił się także, co do jej stanu zdrowia – sunia faktycznie jest zdrowa. 

Nie ma tym samym żadnego powodu tłumaczącego chęć pozbycia się psa przez włascicieli. Wszelkie próby wyjaśnień są nieodpowiednie i rażące. Nie rozumiemy, jak można oddać psa bez powodu. Jednak tym bardziej nie potrafimy zrozumieć, jak można chcieć zabić własnego pupila. Mamy też nadzieję, że oskarżeni zostaną odpowiednio ukarani. 

Dwóch mężczyzn chciało zabić w lesie zdrową suczkę. Zdążyli już wykopać dla niej dół

Dwóch mężczyzn chciało zabić w lesie zdrową suczkę. Zdążyli już wykopać dla niej dół

Zobacz także:

  1. Pies ŻYWĄ TARCZĄ. Ilość śrutu znalezionego w jego ciele PRZERAŻA
  2. Nie mają serca! Właśnie zabili kolejną naszą fokę i będą robić to nadal
  3. Z ostatniej chwili! Znaleziono psiaka skradzionego z warszawskiego schroniska