chihuahua
fot. Facebook

Niewielka, bezbronna chihuahua o mały włos nie została pozbawiona życia. Dlaczego? Jej właściciel chciał uśpić czworonoga z absurdalnego powodu. Człowiek, który powinien chronić swojego psa, stał się dla niego największym zagrożeniem. 

Do niecodziennego zdarzenia doszło w pewnej lecznicy weterynaryjnej. Właściciel szczeniaka rasy chihuahua przyniósł go tam po to, by uśpić zwierzaka. Oddał go recepcjonistce twierdząc, że jest “wadliwy” i szybko się oddalił.

– Powiedział jej, że suczka jest wadliwa i chciałby ją uśpić. Recepcjonistka powiedziała mi, że ten mężczyzna był właścicielem sklepu zoologicznego w pobliżu i nikt nie chciał jej kupić – mówi weterynarz.

Malutka chihuahua mogła skończyć tragicznie

Okazało się, że szczeniaczek miał wygiętą przednią łapkę przez co towarzyszyły jej niewielkie problemy z chodzeniem. Poza tym, suczka, której prędko nadano imię Clover, była zupełnie zdrowa. Problemów z łapką nabawiła się prawdopodobnie przez brak aktywności fizycznej podczas pierwszych miesięcy życia.

– Teraz nie odczuwa żadnego bólu i zaczyna lepiej chodzić. Chyba nikt wcześniej nie zwracał na nią zbyt dużej uwagi – mówi jedna z osób, która zajęła się biedną suczką.

Aktualnie chihuahua jest już szczęśliwa i bezpieczna i za kilka tygodni zostanie oddana do adopcji. Jej tymczasowa właścicielka dba o to, by piesek pracował nad wzmocnieniem łapek, a sama często wykonuje jej masaże.

– Clover uwielbia się bawić i biegać przez cały dzień. Jej ogon nigdy nie przestaje machać – opowiada z uśmiechem jej tymczasowa pani.

Małe psy, takie jak chihuahua są często hodowane nielegalnie w tragicznych warunkach. Takim “hodowcom” zależy na tym, by psy nie zajmowały dużo miejsca. Często suczki przeznaczone na rozród, przez całe życie nie widzą światła słonecznego, a szczeniaki podzielają ich los do momentu, kiedy nie zostaną kupione. Dobrze, że Clover już to nie dotyczy.

Źródłó: kochamyzwierzaki.pl

ZOBACZ TAKŻE:

  1. JEGO NIE DA SIĘ NIE KOCHAĆ! TYLKO POPATRZCIE NA TEN NOSEK
  2. DAŁ WYGŁODNIAŁEJ SUCZCE KURCZAKA. TO CO ZROBIŁA ROZDZIERA SERCE
  3. CZY TO MOŻLIWE?! NAJDZIWNIEJSZE HYBRYDY ZWIERZĄT JAKIE ZOBACZYCIE