chińskie rasy psów

Chińskie rasy psów są bardzo popularne nie tylko w samych Chinach, lecz również i na świecie. Okazuje się, że mogą być też łatwe do rozpoznania i odróżnienia. Znawcy  zapewniają bowiem, że ich wygląd jest bardzo oryginalny.

Chińskie rasy psów charakteryzują się ciekawym wyglądem, który wyróżnia się mocno spośród wielu ras. Większość z tych psów jest bardzo dobrze znana wszystkim miłośnikom zwierząt. Jednak nie każdy zdaje sobie z tego sprawę. O jakie rasy psów chodzi?

Chińskie rasy psów: ciekawe i dziwne rasy psów

Historia tych psów sięga niejednokrotnie nawet czterech tysięcy lat. W ciągu tych stuleci rasy te ewoluowały i uległy wielu zmianom. Zdążyły też kilkakrotnie zmienić swoje przeznaczenie i wygląd. Istnieje też multum ciekawostek o tych psach. Pekińczyk był ponoć wykorzystywany do odpędzania złych duchów  i demonów. Niektóre rasy wywodzące się z Chin zyskały nawet miano półbóstw. 

O ciekawostkach związanych z tymi rasami można mówić i mówić. Dlaczego? Chińczycy znani są na całym świecie z tego, że są bardzo wierzący i utożsamiają zwierzęta czy przedmioty z różnymi bóstwami. 

Do ciekawych ras psów znanych na całym świecie należą:

  • chińskie rasy psów: grzywacz chiński

Najprawdopodobniej psy te nie pochodzą z tamtych rejonów świata. Psy te są zupełnie bezwłose, ślady istnienia tych zwierząt znaleziono również w innych częściach świata. Miejsc tych jest na tyle dużo, że ciężko wręcz mówić o tym, że rasa tych psów pochodzi właśnie z Chin. 

  • chińskie rasy psów: chow chow

Należy z pewnością do jednej z najstarszych ras psów. Zgodnie z badaniami przeprowadzonymi przez naukowców wynika, że psy te mają w sobie najwięcej wilczych cech ze wszystkich psiaków. Pierwsze dowody źródłowe potwierdzające istnienie psa, pochodzą już z II wieku p.n.e.