Kilka dni temu pisaliśmy o zapomnianych kotach w transporcie medycznym. Okazuje się, że to nie jest szczyt ludzkiej bezmyślności. Na ratujemyzwierzaki.pl przez ostatnie tygodnie trwała zbiórka na rekonwalescencje dwóch słodkich zwierzaków. Możesz pomóc.

Kocie znalezisko

Podczas rozładowania tira pod Biedronką w jednej z palet zauważono kociaki. Palety znajdowały się w samochodzie. -To prawie niemożliwe, żeby maluchy wskoczyły tam w czasie rozładunku.- mówią znalazcy.
Okazuje się, że zwierzaki dostały się do tira w trakcie załadunku towaru. Ich opiekunowie twierdzą, że może do samochodu schowała je matka, chcąc zapewnić im bezpieczeństwo.

To nie jazda dla kotów

Tymczasem miejsce okazało się bardzo niebezpieczne. Kociaki zostały odseparowane od mamy. Przyjechały z transportem do Koszalina. W czasie jazdy groziło im przygniecenie towarami i wyziębienie. Miały też mało tlenu. Na szczęście są całe.

Zwierzaki pod opieką

Okazuje się, że zwierzaki są chore. Krótko po znalezieniu zostały zabrane do lecznicy i tam zostaną kilka dni. To dwie dziewczynki. W klinice dostały antybiotyk oraz Zylexis. -Mimo tego, że to drogi lek, bez zastanowienia kazaliśmy go podać – mówią wolontariusze. Przy takich stresach i już rozwijającej się chorobie okazał się niezbędny.

Chętni do pomocy

Pobyt w lecznicy to kolejne koszty. Jednak internauci nie zawiedli. Zbiórka na portalu ratujemyzwierzaki.pl zakończyła się szybciej niż się spodziewano.

Nadal możesz pomóc

Zebrano już środki na bieżące leczenie dwóch słodziaków. Jednak w ich przypadku zapowiada się długotrwała terapia. Z łapek nie zniknęły odparzenia, a w oczkach zbiera się wydzielina, którą trzeba oczyszczać. Są też bardzo słabe i podatne na choroby. Jeśli chcesz pomóc, nadal możesz wpłacić środki na stronie: https://www.ratujemyzwierzaki.pl/kociebiedroneczki. To zapewni im lepszą opiekę. Kociaki nadal szukają domu.

 

Zobacz także:

1.PSIAK PRZEŻYŁ ROK W LESIE. WŁAŚCICIELE NIE CHCĄ GO Z POWROTEM

2.TO SIĘ DZIEJE Z PSAMI W POLSCE. SZOKUJĄCE ZDJĘCIE OBIEGA INTERNET

3.MYŚLAŁA, ŻE URATOWAŁA ZWYKŁEGO KOTA. GDY DOWIEDZIAŁA SIĘ CO TO ZA ZWIERZĘ ZEMDLAŁA