chory pies

Chory pies to największa zmora każdego właściciela. Kosztuje to wiele nerwów i Ciebie, i jego. Niestety często jest tak, że nasz pupil cierpi z naszej winy. Co gorsza błędy popełniane przez właścicieli psów są nieuniknione, jednak warto pochylić się nad tematem i zadbać, by wspomnianych pomyłek było jak najmniej.

Chory pies to coś, czego chce uniknąć każdy odpowiedzialny i świadomy właściciel psa. Z czworonogami niestety jest tak samo trudno, jak z dziećmi. Nie umieją nam powiedzieć, że coś je boli. Dlatego ważne jest obserwowanie i profilaktyka psa, czyli regularne wizyty u weterynarza. Za część chorób u psów oraz problemów ze zdrowiem odpowiadamy my, zazwyczaj nieświadomie. Właśnie dlatego stworzyłam ten tekst, chcę żeby braku świadomości było jak najmniej – ona potrafi naprawdę skrzywdzić zwierzaka. 

Chory pies jest jak chore dziecko

Tak jak pisałam wyżej, psy nie umieją nam powiedzieć, że coś je boli. Dlatego to nasza w tym głowa, żeby zwierzak czuł się dobrze, a w razie potrzeby został szybko wyleczony. Niestety często brak wiedzy powoduje, że przyczynami się do problemów zdrowotnych naszych pupili. Poznaj najczęściej popełniane błędy przez psiarzy. Nie są one co prawda związane bezpośrednio z chorobami, ale mogą kosztować go uszczerbek na zdrowiu lub nawet – w niektórych sytuacjach – życie. Poznaj je i staraj się ich unikać.