Chory pies pozostawiony bez pomocy weterynaryjnej, fot. Facebook

Właściciele zwierząt powinni być z nimi na dobre i na złe. Powinni, ale nie zawsze jest tak, czasem człowiek okazuje się być słaby. Kiedy ten 9-letni psiak zapadł na tajemniczą chorobę, ludzie, z którymi żył, postąpili okrutnie. Chory pies został sam.

Chory pies, zanim zapadł na zdrowiu, miał szczęśliwą i wydawać by się mogło, że także kochającą, rodzinę. Kiedy jednak zaczął tracić futro, a przez resztę włosków prześwitywała czerwona, podrażniona skóra, właściciele postanowili się go pozbyć.

9-letni Rambo z dnia na dzień stracił dom. Zamiast leczyć psa, właściciele woleli oddać czworonoga do schroniska. Trafił w to samo miejsce, z którego 9 lat wcześniej został zabrany do nowego domu.

Chory pies został porzucony przez właścicieli

Co gorsza, wkrótce po tym, jak trafił do schroniska, Rambo miał zostać poddany eutanazji. Na szczęście znalazł się ktoś, kto chciał mu jeszcze pomóc. “Kiedy na niego spojrzałam, od razu wiedziałam, że jest w nim coś specjalnego. Musiałam mu pomóc” – przyznała Toby Wisneski – założycielka Leave No Paws Behind, fundacji, która opiekuje się głównie starszymi psami.

– Rambo był bardzo przestraszony i nie pozwalał nikomu się do siebie zbliżyć. Abym mogła go zabrać, musiał być najpierw zaszczepiony. Przekonałam personel schroniska, aby spróbowali jeszcze raz do niego podejść. Na szczęście udało się! W końcu mogłam wziąć go ze sobą – opowiada Toby. Wtedy piesek wprost z klatki, w której czekał już tylko na śmierć, trafił do ciepłego samochodu, a potem do nowego domu.

Jak się okazało, Rambo chorował na  autoimmunologiczną chorobę skóry, która powoduje bolesne podrażnienia i swędzenie. Weterynarze rozpoczęli leczenie, które miało być długotrwałe i kosztowne, ale nowej właścicielki to nie zniechęciło. Chory pies stał się po czasie zdrowym pieskiem i udało mu się przywrócić szczęście. Nowej właścicielce należą się brawa.

Rambo podczas choroby, fot. Facebook
Chory pies pozostawiony bez pomocy weterynaryjnej, fot. Facebook
Rambo po tym, jak doszedł do siebie, fot. Facebook

Źródło: kochamyzwierzaki.pl

ZOBACZ TAKŻE:

  1. UWAGA! W CAŁEJ POLSCE ŚMIERTELNA CHOROBA ATAKUJE NASZE MRUCZKI
  2. ODKRYTO NIESAMOWITE ZDJĘCIE! JAN PAWEŁ II Z UKOCHANYM PUPILEM
  3. TWÓJ PIES MA JEDNĄ Z TYCH ZABAWEK? UWAŻAJCIE NA NIE!