CHWDP

CHWDP jest skrótem, który budzi od lat spore kontrowersje. Wiele osób nie wie, czy pisze się ten skrót przez HWDP czy CHWDP. Rozwiewam wątpliwości – jedyna poprawna wersja jest ta druga. A co oznacza CHWDP? Przeczytacie poniżej o tym i o tym, że Państwo blokuje drogę ludziom, którzy chcą pomagać zwierzętom. 

CHWDP: co oznacza CHWDP? Pisze się HWDP czy CHWDP?

CHWDP kojarzy się większością z wulgarnym rozwinięciem. Sama od dziecka mijałam mury oznaczone właśnie tymi skrótami, najczęściej błędnie napisanymi, czyli HWDP. Pierwotne znaczenie tego słowa to “ch*uj w du*pę w policji”. Ktoś jednak wpadł na pomysł, żeby ten skrót w końcu odczarować i nadać mu sens. Niestety państwowi urzędnicy nie mają na to ochoty.

CHWDP jest projektem Joanny Krupy. Światowej sławy modelka, którą większość kojarzy z bycia jurorem w Top Model, jest wielką miłośniczką zwierząt. Od lat wspiera akcje Zerwijmy Łańcuchy, w domu ma uratowane psiaki, a dodatkowo ma na ich temat naprawdę dużą wiedzę. Postanowiła wykorzystać, tak jak zresztą Bridget Bardot, swoją sławę, żeby pomagać zwierzakom. Chce założyć fundację właśnie o tej nazwie. Co oznacza CHWDP według Joanny Krupy? Chcę dać wam psa. O tym, co jest założeniem tej fundacji, przeczytacie poniżej. 

Na czym polega CHWDP Krupy? Dlaczego urzędnicy stają na drodze do pomagania zwierzętom?

Chcę Wam Dać Psa jako fundacja ma pomagać zwierzętom ze schronisk. Niestety urzędnicy nie chcą pozwolić na jej rejestrację, co skomentowała Joanna Krupa dla portalu money.pl.

Niestety, to jest fundacja CHWDP i trochę trudno zarejestrować ją w KRS. Dlatego wydaje mi się, że zamiast CHWDP będzie po prostu “Chcę Wam dać psa”. Nie ukrywam, jestem trochę wkurzona, że tyle czekamy – mówi portalowi money.pl modelka. – Proszę pomyśleć, ile psów cierpi, bo ktoś nie chce dać nam pozwolenia!

Kontrowersje najlepiej działają? Akcja CHWDP ma wielki potencjał naszym zdaniem

Sama wiem, że najskuteczniejsze pomaganie zwierzętom opiera się na emocjach i chyba właśnie lekkich kontrowersjach. Tak samo myśli Joanna Krupa. ChWdp, bo dokładnie tak pisałoby się nazwę tej fundacji, miało odczarować ten skrót, a przy okazji dotrzeć do dużej liczby ludzi, dzięki kontrowersyjnemu skojarzeniu. A wy co o tym myślicie? Urzędnicy powinni pozwolić na zarejestrowanie tej nazwy czy uważacie jednak, że jest zbyt oburzająca? Zresztą Joanna Krupa nie jest jedyną polską gwiazdą, dla której los zwierząt nie jest zły. W akcjach na rzecz zwierząt biorą też udział m.in. Hubert Urbański, prezydent Słupska Robert Biedroń czy Michał Piróg. Ostatnio przyznali się w filmie, który stał się niezwykle popularny, że zabijają zwierzęta. A ty się przyznasz?

Chciałam odczarować popularne hasło, ale widocznie urzędnicy tego nie rozumieją – mówi nam modelka. – Decydenci powinni dostrzec, że to jest pozytywna akcja, że chcemy pomagać, że zgłosiło się mnóstwo ludzi. Mamy mnóstwo pomysłów, nawet na program telewizyjny dotyczący fundacji. Ale ręce mamy związane przez ludzi, którzy nie dostrzegają tego, co pozytywnego chcemy zrobić – dodaje Krupa. 

CHWDP
Joanna Krupa z jednym ze swoich psiaków / Instagram modelki

Zobacz także:

  1. Skazują psy na cierpienie. Polska gwiazda apeluje do fanów: NIE RÓBCIE TEGO
  2. Przerażające! Myślał, że to plastikowa butelka, to co zobaczył, złamało mu serce
  3. Chomiczek w gipsie? Tak urocze, że nie uwierzysz, że to nie fotomontaż