Ciekawe rasy psów. Psów na świecie jest wiele, nawet te rasowe różnią się od siebie detalami. Każdy zwierzak jest wyjątkowy. Mówi się też, iż czworonogi upodabniają się do właścicieli. Waszym zdaniem te także? Ten z dwoma nosami też?

Ciekawe rasy psów są coraz bardziej popularne. Marzysz o psie nietuzinkowym? Innym niż wszystkie. Może chcesz psa bez sierści albo z dredami, podwójnym nosem? Jeśli lubisz to, co jest inne, nieprzeciętne te rasy na pewno Ci się spodobają, a może któryś stanie się Twoim wymarzonym pupilem?

Ciekawe rasy psów. Rasy psów z trudnym charakterem

  • Ciekawe rasy psów: bedlington terrier

Bedlington terrier to pies, który wygląda jak mała owieczka i choć sprawia wrażenie potulnego i spokojnego pieska, wcale nim jest. Ta rasa jest niezwykle żywiołowa, pełna energii o hardym charakterze. Odziedziczył po terrierach upartość i niespożytą energię. Wymaga również sporej dawki ruchu, więc będzie idealnym kompanem dla kogoś, kto uwielbia spędzać czas aktywnie.

  • Ciekawe rasy psów: puli

Komondor to tak zwany pies mop. Ma gęstą, układającą się w sznurki sierść. Pielęgnacja tej rasy jest natomiast bardzo ciężka. Są to również dość duże psy o wadze 36 – 54 kg i wysokości w kłębie co najmniej 60 cm. Mają dość trudny charakter. Są to psy pasterskie, mają więc silne poczucie terytorializmu i nieufność. Wymagają konsekwentnego psychicznego i fizycznego ćwiczenia.

Wyjątkowe rasy psów. Rasy psów dla dzieci

  • Ciekawe rasy psów: grzywacz chiński

Grzywacz chiński zawsze wzbudza zainteresowanie. Jest to drobny piesek z „kucykami” na głowie. To rasa zdecydowanie stworzona do życia w rodzinie. Są łagodne, oddane, uwielbiają zabawę i dzieci. Wymagają bardzo czułego podejścia, bliskiego kontaktu z właścicielem. Grzywacze to inteligentne psy, szybko się uczą, nadają się do sportów takich jak np. agility, ze względu na swoją zwinność i bystrość.