cmentarz dla zwierząt

Cmentarz dla zwierząt staje się powoli coraz popularniejszym miejscem. Wiele osób decyduje się na pochówek swojego zwierzęcia na cmentarzu. Można tam również dać ulubione zabawki czy kocyk.

Cmentarz dla zwierząt umożliwia nam odwiedzenie miejsca spoczynku naszego przyjaciela. Zapalenie znicza i powspominanie. Jednak czy tylko tam możemy psa pochować? Co zrobić z ciałem naszego pupila?

Cmentarz dla zwierząt. Jak wygląda utylizacja psa?

Pożegnanie z przyjacielem jest bardzo trudne. Targa nami wtedy dużo emocji od strachu po rozpacz. Jednak często decydujemy się na uśpienie psa, ze względu na postępujące choroby i cierpienie. Jest to zdecydowanie lepsza opcja niż umieranie w cierpieniach.

Dawniej psy zmarłe, zakopywano na ogrodach, w parkach, w lasach czy na polu. Teraz? Nie wolno nam tego zrobić. Prawo nakazuje, aby poddać zwierzę utylizacji lub pochować na specjalistycznym cmentarzu dla zwierząt. Która opcja jest lepsza?

Wszystko zależy od nas. Sama zdecydowałam się na utylizację, jednak coraz popularniejsze stają się cmentarze. Jest to fajna opcja dla tych, którzy chcą odwiedzić grób swojego psiaka raz na jakiś czas, zapalić znicz czy powspominać.