papuga
source: unsplash.com

Co zrobić ze znalezioną papugą? Zazwyczaj, jeśli my lub organizacje prozwierzęce znajdują zwierzęta, są to koty lub psy, jednak co jeśli znaleźliśmy ptaka? Gdzie się zgłosić i jak go złapać?

Co zrobić ze znalezioną papugą? Pewna kobieta przyłapała dość nietypowego intruza w swoim domu. Wprawił on ją w niemałe zakłopotanie. Co zrobić w takiej sytuacji i do kogo zgłosić się o pomoc?

Co zrobić ze znalezioną papugą? Kobieta znalazła w słoiku nietypowe zwierzę

Kail Marie z Lecompton w stanie Kansas, tego dnia wybierała się akurat na wybory. Poza chwilowym wyjściem resztę czasu spędziła na relaksie w swoim domu. Gdy weszła jednak do kuchni, pewnie z myślą o smakowitym posiłku, zobaczyła coś co ją zdziwiło. Nie wiedziała co ma zrobić w tej sytuacji.

Śmiać się? Płakać? Wyjąć zwierzę? W słoiku na blacie znalazła bowiem zupełnie niespodziewanego i dość niezwykłego intruza. W szklanym pojemniku siedziała sobie jak gdyby nigdy nic, papuga żako. Owe zwierze wcale nie jest kobiecie obce. CocoBaby, bo tak nazywa się ptak, mieszka już od roku z Kail, która zaopiekowała się nią, po chorobie jej poprzedniego właściciela. Co zrobić, jednak jeśli nie znamy intruza i nie mieszka on z nami na co dzień?

Znaleziona papuga. Czy papuga przeżyje na wolności?

Kail Marie dba o dziesiątki uratowanych papug, w tym celu założyła także Sanktuarium Wildgrass Parrot. Gdy przyłapała CocoBaby na gorącym uczynku, rozbawiło ją do łez sposób, w jaki ptak zareagował. Stanął on bowiem nieruchomo, myśląc pewnie, że w ten sposób właścicielka jej nie zauważy. Gdy tylko papuga zrozumiała, że nie zostanie okrzyczana, kontynuowała jedzenie smakołyków ze słoika. Choć ta historia miała szczęśliwe zakończenie, nie każda taka jest.