corgi

Corgi, walijskie psy pasterskie o długim rodowodzie są niezwykle popularne na Wyspach Brytyjskich. Ich największą miłośniczką jest królowa Elżbieta II, która przez całe życie miała ich ponad 30. Niedawno ostatni z nich odszedł na zawsze.

Corgi mają pochodzić nawet od psów, które na Wyspy Brytyjskie wraz ze swoim najazdem przywieźli skandynawscy Wikingowie. Z czasem przystosowano je do pracy w gospodarstwie. Potrafią zaganiać bydło i pilnować owiec i kóz.

Corgi mają ukryte talenty?

Świetnie sprawdzają się jako zwierzęta domowe. Szybko przywiązują się do człowieka i nawiązują z nim przyjazne więzi. Lubią się bawić i akceptują dzieci. Corgi są inteligentne i bystre, poinformują więc o potencjalnym zagrożeniu.

Rasa rozpowszechniona jest przede wszystkim na Wyspach, gdzie ich hodowlą zajmują się także rodziny szlacheckie. Najsłynniejszą ich przedstawicielką i miłośniczką Corgich jest oczywiście Elżbieta II, której miłość do tych zabawnie wyglądających piesków jest już elementem popkultury.

Corgi królowej towarzyszyły jej przez całe panowanie

Brytyjska monarchini uwielbia zwierzęta. Dopóki pozwalało jej na to zdrowie, uprawiała jeździectwo, a konno wyjeżdżała na uroczyste defilady. Ponadto zajmowała się hodowlą wielu ras psów, zwykle myśliwskich (królowa była również zapaloną łowczą).