corgi

Corgi, zwany również welsh corgi to bardzo uroczy psiak, którego cechuje mnóstwo energii. Okazuje się, że ten mały i bardzo popularny piesek musiał zapłodnić niegdyś pewnego dalmatyńczyka, gdyż pies ze zdjęcia wygląda wprost identycznie! Zresztą sami zobaczcie na poniższej fotografii, która znajduje się pod artykułem. Jednak nim to zrobicie, zachęcam do przeczytania tekstu.

Corgi i dalmatyńczyk, brzmi jak połączenie idealne, prawda? Koniecznie musicie zobaczyć, co wyszło z tegoż połączenia, bo wygląda naprawdę obłędnie! 

Corgi psem idealnym? 

Nie do końca. Jednak zanim opowiem o tym więcej, wyjaśnijmy sobie pewną rzecz, która bardzo często jest pomijana przez ludzi, chcących zakupić czy przygarnąć psiaka tejże rasy. Corgi, a więc tak naprawdę welsh corgi dzieli się na odrębne dwie rasy: 

  • cardigan
  • pembroke

Czym się między sobą różnią? Niegdyś podstawową wyróżnianą różnicą był ogon. Cardigany bowiem miały piękne i dorodne kitki, zaś pembroke nie posiadał ich wcale. Aktualnie jednak hodowcy odeszli od podcinania ogonów u psów, więc nie jest to żadna różnica między tymi dwoma psami.

Welsh corgi cardigan posiada znacznie dłuższe uszy, niż jego pobratymiec. Poza tym jest ma większą kolorystykę umaszczenia i dłuższe tułowie. Obie rasy mają również odmienne charaktery, choć posiadają kilka cech wspólnych, które mogą wprawić właściciela w osłupienie.