Często prosimy Was o pomoc. Prosimy o udostępnienie, pomoc w znalezieniu nowych domów czy też o pomoc w znajdywaniu oprawców skatowanych zwierząt. Tym razem mamy prośbę o poświęcenie jednej minuty i złożenie jednego, internetowego podpisu pod petycją Koalicji “Cyrk Bez Zwierząt”. O sytuacji zwierząt w cyrkach dokładniej pisaliśmy tutaj

Petycja Koalicji “Cyrk Bez Zwierząt”

Od dłuższego czasu trwa spór między cyrkowcami a aktywistami Koalicji “Cyrk Bez Zwierząt”, którzy dążą do całkowitego wyeliminowania zwierząt z cyrku. Kontrowersyjnym jest to, że dzikie zwierzęta praktycznie nieustannie, zwłaszcza w okresie wiosenno-letnim, żyją w podróży. Pojazdy do przewożenia zwierząt nie pozwalają na swobodę ruchu, ich mobilność jest bardzo ograniczona. Także wybudowanie woliery odpowiedniej dla tych zwierząt, takiej która umożliwi im normalne przemieszczanie się i takiej, która spełnia odpowiednie warunki w okolicznościach cyrkowych nie jest możliwe. To nie wpływa dobrze na psychikę i samopoczucie fizyczne zwierzaków. Taką opinię potwierdzają także specjaliści i psycholodzy z Polskiej Akademii Nauk.

Jeśli nie popierasz występów cyrkowych z udziałem zwierząt – PODPISZ PETYCJĘ

Popieramy projekty obywatelskie i zbieranie podpisów, zwłaszcza w tak szczytnych celach. Wiele zależy od Nas, obywateli naszego kraju. Dlatego, jeśli los zwierząt wykorzystywanych w cyrkach nie jest Wam obojętny, poświęćcie tę minutę. Podpisanie petycji wymaga jedynie wpisania adresu e-mail i wpisania imienia. To nie jest dużo, a może pomóc wielu cierpiącym zwierzętom. Po podpisaniu jej – UDOSTĘPNIJCIE TEN POST DALEJ. Im więcej podpisów, tym szybciej zakończy się cierpienie cyrkowych zwierząt.

LINK DO PETYCJI

Zobacz także:

  1. W ostatniej chwili uratowali kilkadziesiąt psów! Tragiczna akcja w Polsce
  2. Twój pies nieustannie piszczy? Jest na to sposób
  3. Tak wygląda wdzięczność zwierząt! Rozczulający widok