czarny pies

Czarny pies jest traktowany przez ludzi z mocnym dystansem. Sytuacja podobnie się ma względem czarnych kotów. Czy negatywne nastawienie do tych zwierząt jest czymkolwiek poparte? Czy czarne psy są agresywne? A może czarny kot symbolizuje pecha? Odczarowujemy mity o zwierzętach. A Ty w jakie wierzysz? 

Czarny pies ma dużo mniejsze szanse na nowy dom. Jeśli do schroniska dla zwierząt trafia ciemny, duży i dorosły pies, możliwość znalezienia dla niego domu jest mocno ograniczona. 

Czarny pies: rasy, które nigdy nie znajdą domu

W świecie zwierząt też ma miejsce swoisty rasizm. Czarne psy rzadko stają się psami domowymi, ale dlaczego?

Mit, który nadal tli się w ludziach, powoduje, że zwierzęta w kolorze czarnym – i psy, i koty – mają mniejsze szanse na dom. Czarny kot jest potocznym symbolem pecha i nieszczęścia. Z czarnymi psami jest bardzo podobnie, bo kto z nas nie zna historii o omenie, który ukazywał się w postaci wielkiego czarnego, groźnego brytana? Zresztą czarny pies oznacza także w pewnych środowiskach depresję. Często słyszy się także teorię, że takie czworonogi są agresywne, jednak nie ma to żadnych potwierdzeń naukowych. 

To, jakiej rasy jest pies, nie ma znaczenia. Najważniejsze w tym wszystkim są sierść, wielkość i wiek. Niestety zainteresowanie dużymi, dorosłymi psiakami jest znikome. Jeśli ma na dodatek czarny kolor – szanse na dom są bliskie zeru.