czechowice dziedzice

Czechowice Dziedzice. Wielokrotnie mogliśmy się przekonać o tym, jak wielka potrafi być miłość i oddanie zwierząt dla ludzi. Wielokrotnie też dochodziliśmy do wniosku i powtarzaliśmy, że my-ludzie możemy uczyć się od naszych pupili. Niestety w hotelu dla zwierząt wydarzyła się tragedia i mimo oddania właściciela przybytku i próby uratowania zwierząt – nie wszystkie przeżyły. 

Czechowice Dziedzice: pożar hotelu dla psów – przyczyny

Parę dni temu doszło do tragicznego zdarzenia, którego nikt nie mógł się spodziewać. Straż pożarna dostała pilne zawiadomienie o wybuchu pożaru. Wszystko miało miejsce w miejscowości Czechowice-Dziedzice. Strażacy i policjanci około godziny godziny 6:30, w piątek – 24.08.2018 roku, otrzymali informację o wybuchu pożaru przy ulicy Lipowej. Znajdował się tam hotel dla zwierząt, który pełnił rolę bezpiecznego schronienia dla zwierzaków, których ludzie nie mogli wziąć ze sobą na wakacje i nie mieli z kim ich zostawić. Niestety nie wiadomo do tej pory, co było przyczyną pożaru. W trakcie pożaru w hotelu znajdowało się 8 zwierząt zamkniętych w specjalnie przygotowanych boksach.

Czechowice Dziedzice: pożar hotelu dla psów – ofiary

Zgodnie z doniesieniami, relacjami świadków a także samego właściciela posesji, na której doszło do pożaru, ucierpiały dwa psy które niestety, mimo podjętych prób ratunkowych, nie przeżyły. Właściciel hotelu dla psów, gdy tylko zauważył płomienie, wskoczył bardzo szybko do środka. Jak sam przyznaje, było to działanie instynktowne. Wiedział, że w środku znajdują się uwięzione zwierzęta, które nie mają najmniejszych szans na przeżycie. Straż pożarna przyjechała oczywiście bardzo szybko na miejsce zdarzenia, dzięki czemu udało im się uratować mężczyznę i pozostałe zwierzaki. W sumie pożar gasiło 10 zastępów straży pożarnej, gdyż był to bardzo rozległy pożar. Zajął się od ognia nie tylko hotel, ale też i najbliższe zabudowania. Właściciel został przewieziony w trybie natychmiastowym do okolicznego szpitala. Jednak jego życiu nie zagraża już niebezpieczeństwo.

Policja prosi o pomoc w ustaleniu przyczyny wybuchu pożaru. Jeśli jest szansa, że cokolwiek możesz wiedzieć w tej sprawie, to prosimy o kontakt z najbliższą komendą policji.

Właściciel hotelu dla psów został bohaterem

Każda akcja ratunkowa powinna odbyć się dopiero wtedy, gdy jesteś w pełni bezpieczny. Szanujemy, podziwiamy i gratulujemy mężczyźnie który był gotów narazić swoje własne życie dla swoich podopiecznych. Cieszymy się również, że nic mu się nie stało. Pamiętaj jednak, że jeśli podejmiesz podobną decyzję, może ona zakończyć się dla Ciebie tragicznie. Podczas kursów z udzielania pierwszej pomocy ratownik zawsze powtarza, że jeśli jesteś osobą udzielającą pomocy – musisz mieć pewność, że Twojemu życiu nic nie zagraża.

Życzymy zdrowia właścicielowi hotelu oraz uratowanym zwierzętom.

Zdjęcie numer 5 w galerii - Pożar w czechowickim hotelu dla zwierząt. Zginęły 2 psy, ucierpiał właściciel. Policja prosi o pomoc

Zobacz także:

  1. Polska! W pożarze zginęło blisko 20 tysięcy zwierząt
  2. Psiak przeżył pożary w Grecji. Ukrył się w nietypowym miejscu, to go uratowało
  3. Strażacy myśleli, że znaleźli nieżywe szczeniaki. Wtedy zdarzył się cud