czekolada dla psa

Czekolada dla psa może być zabójcza. Nie ma co do tego stałej reguły, jeden czworonóg może podwędzić całą tabliczkę i nic mu nie będzie, drugi natomiast zacznie poważnie chorować od jednego kawałka i może umrzeć. Od czego to zależy i czy istnieje czekolada, którą mogą jeść psiaki?

Czekolada dla psa jest naprawdę silną trucizną. Nawet jeśli Twój czworonóg patrzy na Ciebie najsłodszymi oczami, kiedy ją jesz – nie dawaj mu jej. Może to się skończyć naprawdę tragicznie. A wiesz jaka dawka czekolady dla psa jest zabójcza?

Czekolada dla psa jest silną trucizną, dlaczego?

Dlaczego czekolada jest dla psów trująca? Wszystko przez zawartą w kakaowcu teobrominę. Jest to związek chemiczny, z którym metabolizm psa zupełnie sobie nie radzi. Zresztą nie tylko psi organizm ma z tym problem, teobromina jest także silnie trująca dla koni, papug czy kotów. Co prawda, w przypadku mruczków jest to o wiele prostsze, ponieważ kociaki nigdy nie mają ochoty na nią – nie odczuwają słodkiego smaku. 

Jednak teobromina nie występuje wyłącznie z czekoladzie. Jest to alkaloid występujący także w herbacie, kawie czy coca coli. Dlatego ważne jest, żeby nasi podopieczni nie mieli dostępu do tych produktów. A wiesz ile czekolady zabije psa? To jest nieregularne.