Psy

Czy owczarek niemiecki jest dobrym towarzyszem?

 

Owczarek niemiecki czy popularny wilczarz Dla kogo będzie dobrym towarzyszem

Gdy spojrzysz na cechy fizyczne wilczarza, od razu zauważysz jego potężną posturę. Mimo że ta rasa jest znana z czułości, nie będzie się dobrze czuła w towarzystwie małych dzieci. Poza tym psy tej rasy mają bardzo wysokie wymagania pielęgnacyjne, co oznacza, że będą potrzebowały codziennego ruchu i dużo przestrzeni do biegania. Jak w przypadku każdego mieszańca wilka, nie nadaje się on do długiego przebywania w samotności.

Charakterystyka ogólna

Owczarek niemiecki, zwany również owczarkiem niemieckim, jest niezwykle popularną rasą psów. Jest to jedna z największych ras psów, osiągająca wysokość 30 cali i wagę do 100 funtów. Owczarek niemiecki ma muskularną, atletyczną budowę i gęstą sierść, która może być biała, ruda lub szara. Rasa ta została pierwotnie wyhodowana w Czechosłowacji w 1955 roku. Wilk karpacki i owczarek niemiecki zostały zmieszane w Czechach, aby stworzyć psa wilczarza. Rasy te były później wykorzystywane do tropienia, pasterstwa i polowań.

Psy te są doskonałymi zwierzętami domowymi dla osób z dziećmi lub tych, którzy chcą mieć psa do ochrony lub pracy w policji. Temperamenty tych psów są podobne do temperamentów wilków, ale obie rasy mają pewne unikalne cechy. Ponieważ psy te mają tak wysokie wymagania dotyczące aktywności, wymagają suchej karmy jako podstawowego pożywienia. W związku z tym dieta musi zawierać co najmniej 50% białka. Rasa ta jest również znana z tego, że jest trudna w szkoleniu.

Mimo że psy te są bardzo urocze jako szczenięta, z wiekiem często pojawiają się u nich problemy z temperamentem. Należy jednak pamiętać, że psy te są zdolne do szkolenia. Jeśli poświęcisz czas na odpowiednie szkolenie, będziesz mieć lojalnego, inteligentnego towarzysza na długie lata. Psy te nie są jednak odpowiednie dla osób, które po raz pierwszy rozpoczynają szkolenie, ponieważ są nieprzewidywalne i wymagają dużo cierpliwości. Dobrze wyszkolony owczarek niemiecki lub popularny wilczarz może być wspaniałym uzupełnieniem rodziny.

Pomimo że wielu ludzi przyciąga wygląd owczarka niemieckiego, powinni oni również być świadomi jego temperamentu. Rasa ta jest znana z agresywności w stosunku do obcych, ale można ją złagodzić poprzez wczesną socjalizację i szkolenie. Owczarek niemiecki jest duży i ma sierść od średniej do długiej. Tradycyjnie owczarki niemieckie były umaszczone na brązowo i czarno. Obecnie można znaleźć owczarka niemieckiego w kolorze czarnym lub białym.

Owczarek niemiecki – opis rasy

Rozważasz zakup owczarka niemieckiego dla swojej rodziny. Czego powinieneś szukać u szczeniaka? Czytaj dalej, aby się dowiedzieć! Owczarki niemieckie są wspaniałymi zwierzętami domowymi, a także doskonałymi towarzyszami rodzin! Poniżej przedstawiamy kilka faktów na temat rasy owczarek niemiecki. Możesz także dowiedzieć się, jak szkolić swojego szczeniaka. Jeśli nie jesteś pewien, czego możesz oczekiwać od swojego szczeniaka, poproś lekarza weterynarii o wskazówki.

Owczarki niemieckie to psy inteligentne i dobrze sobie radzą, gdy są szkolone do wykonywania określonych zadań. Są doskonałymi psami policyjnymi lub wojskowymi, a także sprawdzają się jako psy poszukiwawcze i ratownicze. Psy te nie są jednak przeznaczone dla wszystkich. Aby były szczęśliwe, potrzebują dużo ruchu i zajęcia. Jeśli są pozostawione w domu na cały dzień, mogą wyrażać swoje znudzenie lub frustrację w niepożądany sposób. Na szczęście owczarek niemiecki ma wiele sposobów na zajęcie się czymś innym.

Owczarek niemiecki został pierwotnie wyhodowany jako pies pracujący. Musiał być silny i zwinny, ale miał też doskonały węch. Rasa ta musiała być bardzo inteligentna, aby chronić zwierzęta hodowlane i stado owiec. Pomysł Von Stephanitza na psa pracującego wziął się z jego doświadczeń jako pasterza na niemieckiej wsi. Jednak wśród przodków jego psa było wiele innych ras psów, co zaowocowało różnorodnością ras psów.

Dzięki swojej popularności owczarek niemiecki zyskał nową nazwę i stał się 60. rasą psów uznaną przez Amerykański Związek Kynologiczny. Wykorzystywano je także w wielu filmach, zwłaszcza w Rin-Tin-Tin. Niestety, rasa ta ucierpiała w czasie dwóch wojen światowych i jej popularność na pewien czas zmalała. Jednak mimo tych niepowodzeń pozostają drugą pod względem popularności rasą psów w Stanach Zjednoczonych.

Owczarek niemiecki – opis wyglądu

Owczarek niemiecki ma zrównoważony wygląd. Jego mocne ciało jest lekko wydłużone, o lekkiej budowie kości. Głowa jest proporcjonalna do ciała, a nos zazwyczaj czarny. Uszy są lekko spiczaste i wyprostowane, nie są wadliwe ani odchylone. Owczarek niemiecki ma mocną, dobrze umięśnioną szyję, ustawioną pod kątem 45 stopni. Ogon jest krótki, ale krzaczasty.

Owczarek niemiecki jest bardzo inteligentny, czujny i odważny. Wzorzec rasy opisuje je jako nieustraszone i chętne, aby zadowolić swoich właścicieli. Ich wysoka inteligencja i oddanie dla swoich panów czynią z nich doskonałe psy stróżujące. Są lojalne wobec swoich właścicieli i będą ich bronić w razie zagrożenia. Owczarek niemiecki jest doskonałym zwierzęciem rodzinnym. Oto niektóre z cech owczarka niemieckiego:

Owczarek niemiecki występuje w różnych kolorach i o różnej strukturze sierści. Dwa najczęściej spotykane kolory to rudo-czarny i brązowo-czarny. Psy te mają czarne maski i oznaczenia na ciele, od klasycznego „siodła” do czarnego koca. Inne kolory, takie jak wątrobiany czy sobolowy, są rzadsze. Odmiany niebieskie są uważane za poważne wady i w niektórych standardach stanowią natychmiastową dyskwalifikację.

Owczarek niemiecki może wykazywać pewne problemy genetyczne, które są powszechne w tej rasie. Do problemów dziedzicznych należy dysplazja stawów biodrowych i łokciowych. Hodowla pod kątem tej cechy może powodować wiele innych dolegliwości. Owczarki niemieckie są podatne na dysplazję stawów biodrowych i łokciowych, zaburzenia krwi, zaburzenia trawienia, wzdęcia i inne schorzenia. U owczarka niemieckiego może również wystąpić mielopatia zwyrodnieniowa lub szmery w sercu. Ponadto ich sierść może się brudzić lub śmierdzieć. Dlatego ważne jest, aby regularnie sprawdzać stan ich serca.

Owczarek alzacki – charakter

Owczarek niemiecki po raz pierwszy pojawił się w Niemczech na początku 1900 r., ale nazwa szybko stała się nieaktualna, ponieważ brytyjski Kennel Club zmienił nazwę rasy na Alsatian Wolf Dog, która jest bardziej trafna niż „owczarek niemiecki”. Istnieją jednak pewne istotne różnice między alzatczykami amerykańskimi a europejską wersją tej rasy, dlatego ważne jest, aby wiedzieć, z którą z nich mamy do czynienia. Pierwszy alzatczyk amerykański został wyhodowany przez Lois Denny-Schwarz, która połączyła owczarka niemieckiego z alaskanem malamutem. Swojego pierwszego alzatczyka amerykańskiego, Swanny, wyhodowała również z Buddy’m, dzięki czemu powstała odmiana F2, najpopularniejszy typ.

Zdrowie i długowieczność alzatczyków amerykańskich są doskonałe, ponieważ ich hodowcy starannie śledzą choroby genetyczne i usuwają z hodowli psy o niepożądanych cechach. W publicznym rejestrze rasy odnotowuje się występowanie chorób i wad. Wśród nich znajduje się dysplazja stawów biodrowych i inne choroby. Obecność dysplazji stawów biodrowych jest dziedziczna, a psy z tym schorzeniem nie powinny być hodowane.

Owczarki niemieckie zostały pierwotnie stworzone jako psy gospodarskie i pasterskie w Niemczech. Hodowano je z innymi psami w tym samym typie, a celem von Stephanitza było stworzenie rasy niemieckiej, która nie miałaby sobie równych w pracy pasterskiej i ochronnej. Ze względu na jej historię nie dziwi fakt, że psy te nadal cieszą się dużym zainteresowaniem, służąc jako psy bezpieczeństwa i służbowe.

Owczarek niemiecki ma pewne cechy wilka, ale tak naprawdę nie ma żadnego DNA wilka. W księdze stadnej Stephanitza znajdują się cztery osobniki, które hodował on z wilkami. Jedna z tych krzyżówek zaowocowała wzorcem sobola i mogła pochodzić od wilków z ogrodu zoologicznego Stephanitza. Sugeruje to, że Stephanitz nabył geny czystego wilka od wilków w swoim zoo.

Pies pasterski – jak długo żyje i jakie są jego cechy

Rasa owczarka niemieckiego może żyć od 10 do 12 lat, w zależności od stanu zdrowia. W tym czasie jest podatny na takie schorzenia, jak dysplazja stawu łokciowego i dysplazja stawu biodrowego. Inne częste problemy zdrowotne to dysplazja stawów biodrowych, rozszerzenie żołądka i wzdęcia oraz zaćma. Rasa ta jest również podatna na alergie i może rozwinąć poważne choroby skóry, takie jak egzema.

Średnia długość życia owczarka niemieckiego wynosi od dziesięciu do czternastu lat, ale zależy to od jego historii zdrowia, diety i pochodzenia. Zdrowy pies może żyć długo, ale długość życia owczarka niemieckiego może być krótsza niż Golden Retrievera lub Rottweilera. Przy odpowiednim wychowaniu i żywieniu owczarki niemieckie mogą żyć ponad dekadę.

Owczarki niemieckie zostały wyhodowane, aby chronić swoje rodziny i będą narażać się na niebezpieczeństwo, aby chronić swoją rodzinę. Często są ostrożne w stosunku do obcych i mogą być powściągliwe. Jeśli jednak poczują się zagrożone, przejdą w tryb psa stróżującego. Jeśli zdecydujesz się na adopcję owczarka niemieckiego, będziesz musiał poświęcić mu dużo czasu i cierpliwości.

Owczarki niemieckie wymagają szczególnej opieki i pielęgnacji. Prawidłowe żywienie i regularne wizyty u weterynarza są niezbędne, aby pies był zdrowy. Podobnie jak inne psy dużych ras, owczarki niemieckie wymagają regularnych wizyt u weterynarza. Dieta owczarka niemieckiego jest uzależniona od jego wieku, poziomu aktywności i płci. Samce potrzebują więcej karmy niż samice. Powinny być regularnie pielęgnowane.

string(15) "sidebar_layouts" 1