Czy papierosy są testowane na zwierzętach

Czy papierosy są testowane na zwierzętach? Czy istnieją wegańskie papierosy? Jakie koncerny tytoniowe się do tego przyznały? Niestety mam smutne wieści dla wegetarian i wegan palaczy — niestety tak, przemysł papierosowy korzysta z tych bestialskich praktyk. Chcecie wiedzieć, które marki się do tego przyznały?

O eksperymentach na zwierzętach pisaliśmy już wiele, publikowaliśmy listę kosmetyków, które są testowane na psach, myszach czy szczurach. Mimo zwiększania się świadomości, ten proceder nadal ma miejsce. I niestety na pytanie: czy papierosy są testowane na zwierzętach, możemy odpowiedzieć, że tak. Dwa wielkie koncerny tytoniowe się do tego oficjalnie przyznały — inne nie zabrały głosu w sprawie. 

Czy papierosy są testowane na zwierzętach? Dwa wielkie koncerny zabrały głos w sprawie

Testy na zwierzętach apogeum osiągnęły po w XX wieku, to wtedy Rosjanie dokonywali najbardziej brutalnych i okrutnych zabiegów m.in. na psach. Niestety obecnie operacje, zabiegi i przeszczepy nie są legalne, ale nadal kosmetyki czy leki są na nich testowane. Wiedzieliście o tym, że papierosy też? 

Do testów dymu nikotynowego na psach przyznają się przynajmniej dwa duże koncerny tytoniowe. takie jak: