czy pies może bawić się kamieniami

Czy pies może bawić się kamieniami? Hm, jeśli zadajesz sobie to pytanie, to szybko odpowiadamy: NIE. Jednak rozbudujemy ten temat trochę bardziej. Nikt nie lubi słyszeć przecież: nie bo nie. Jednak poniższa historia powinna być niezaprzeczalnym argumentem, żeby więcej kamieniami nie bawić się z pupilem. Zdjęcie RTG przedstawiające żołądek pełen kamieni nie jest niczym wesołym i zachęcającym. 

Czy pies może bawić się kamieniami i dlaczego nie?

Kamienie, bardzo często uwielbiane przez psy, ale jednocześnie bardzo niebezpieczne. Rzucanie psu kamieni i pozwalanie na to, żeby łapał je co gorsza w locie, może skutkować powybijanymi, pokruszonymi zębami. Szkodzą także bardzo na szkliwo. Wyobraźcie sobie rzucie kamienia lub jego łapanie zębami. Bolesna wizja, prawda? Tak samo jest w przypadku psów. 

Zresztą historia Venyla też powinna dać wam wiele do zrozumienia. Zwierzak trafił w ostrym stanie do gabinetu weterynaryjnego, gdzie okazało się, że w jego brzuchu jest ponad 200 kamieni. Było to efektem wakacyjnego wyjazdu małżeństwa na miesiąc miodowy. Nie zwrócili oni uwagi na to, co robi Venyl na plaży, a on w tym czasie wciągał w siebie niezliczone ilości kamieni. 

Jak skończyła się historia pożeraczy kamieni?

Gdyby nie to, że psiak zaczął w pewnym momencie wymiotować, a przestraszeni właściciele niezwłocznie zawieźli go do weterynarza, mogło się to skończyć naprawdę tragicznie. Aby usunąć kamienie z wnętrzności zwierzęcia, konieczne było przeprowadzenie operacji. Zespół medyczny naliczył łącznie 206 kamyków, które ważyły 2,7 kg.

Weterynarz wspomniała, że często trafiają do jej gabinetu zwierzaki, które połknęły jeden lub dwa kamienie, ale taka sytuacja trafiła jej się pierwszy raz w życiu i nie umiała wytłumaczyć zachowania psa. Kwestie głodu chyba można wykluczyć. Głodny pies szukałby wszystkiego, byle nie kamieni. 

Czy pies może bawić się patykami i dlaczego nie?

Ten temat jest bardzo szeroki, dlatego też odsyłamy Was do osobnego tekstu. Traktuje on na temat zabaw z patykiem i zagrożeń, jakie może taka zabawa za sobą nieść. Żeby dowiedzieć się więcej, kliknij tutaj.

Czym bawić się z psem na spacerze?

Dobrym rozwiązaniem na spacer będzie szarpak lub aport. Takie znajdziecie w każdym sklepie internetowym zoologicznym. Jeśli macie duże psiaka, zwróćcie uwagę na trwałość zabawki. Niektóre przeznaczone są dla delikatniejszych psiaków, inne dla tych silniejszych i bardziej energicznych. Zabawka powinna być dopasowana do czworonoga, żeby zabawa nią sprawiała mu przyjemność. 

Czy pies może bawić się kamieniami
Zdjęcie RTG żołądka pełnego kamieni

Zobacz także:

  1. Wybrali się na ryby. Zwierzaki, które wyłowili jednak rybami nie były
  2. Tygrysica w ZOO urodziła martwego malucha. Wtedy wydarzył się cud
  3. Staruszkowi spłonął dom. Z domu wyniósł tylko swojego zwierzaka, popłaczesz się