czy pies może jeść kości

Czy pies może jeść kości? Panuje swego rodzaju mit, że psiakom można dawać kości o ile nie są to kości z kurczaka. Dlaczego? Ponieważ łamią się, zostawiając za sobą igiełki, które mogą skrzywdzić psiaka. Czy to prawda? Których kości unikać? Obalamy mity i tłumaczymy, jak dawkować kości, żeby nie zabić swojego przyjaciela.

Czy pies może jeść kości? Może, jednak nie każda kość będzie dla niego odpowiednia. Niestety przez podanie złego rodzaju kości, możemy nawet, nieumyślnie, zabić swojego ukochanego psa. Właśnie dlatego tak ważne jest, aby wiedzieć, co możemy, a czego nie powinniśmy podawać. 

Czy pies może jeść kości? Czy psu potrzebne są w diecie kości?

Czy możemy dać psu kość? Tak, jednak musimy pamiętać o kilku ważnych kwestiach. Zacznijmy od tego, po co właściwie dawać psu kości? Kość to źródło wapnia, który jest równoważnikiem dla fosforu. Poza wapniem znajdziemy w nich także sód, potas, cynk i magnez. U psów gryzienie kości pełni niejako rolę szczoteczki do zębów, ale także funkcję behawioralną, ponieważ pozwala rozładować napięcie. Mówi się jednak aby kategorycznie nie podawać żadnych kości z kurczaka. Czy to prawda?