Psy

Czy psy potrafią kochać? Historia tej suczki to barwna opowieść o psich walkach i miłości

 

Czy psy mogą kochać Historia tej suczki to barwna opowieść o psich walkach i miłości

„Czy psy mogą kochać? Historia tej suki to żywa opowieść o psich walkach i miłości” ma mocne strony i wady w wykonaniu Marianny Palki jako aktorki i scenarzystki. Koncepcja sprzedaje się sama, ale wykonanie nie powala. Aktorka wciela się jednak w postać z niezwykłą intensywnością. „Suka” nie jest może najlepszym filmem, jaki zobaczycie w tym roku, ale to uroczy film o walkach psów i procesie łączenia się w pary.

Valeria

„Suka” ma zadatki na udany film, ale jej założenie i wykonanie są wadliwe. Reżyserka Marianna Palka ma świetny pomysł, ale słabe wykonanie. Występy aktorskie są jednak mocne, zwłaszcza Palki. Gra ona intensywnie tytułową bohaterkę i wzbudza współczucie dla jej zmagającej się z problemami pary. Film ma również mocne przesłanie o frustracji związanej z rozpadem amerykańskiego snu.

Octavio

Nowy film Marianny Palki „Suka” pokazuje jej wyjątkowe możliwości jako aktorki, ale także ujawnia jej słabości jako scenarzystki i reżyserki. Koncepcja filmu sprzedaje się sama, ale jego wykonanie nie spełnia oczekiwań. Natomiast gra Palki jest bardzo intensywna. Jest siłą, z którą trzeba się liczyć. W „Suka” wciela się w bezinteresowną supermamę, a jednocześnie zachowuje się i myśli jak pies.

Film jest luźno oparty na prawdziwym studium przypadku autorstwa psychologa R.D. Langa. Film śledzi losy gospodyni domowej z przedmieścia, Jill (Palka), i jej niezorientowanego męża Billa (Jason Ritter, stały współpracownik Palki). Bill, choć zachowuje się jak słodki urwis, jest typem hektora, który zaszywa się w swoim biurze i zostawia żonę, by wychowywała ich dzieci. Kiedy jego żona się załamuje, bohater jest zmuszony zakwestionować swoje postępowanie, ale szalone wydarzenia sugerują, że być może przegapił okazję do naprawienia sytuacji.

El Chiro

Pierwsza połowa książki to retrospekcja życia Octavio i Susany przed narodzinami dzieci, ponieważ oboje byli już więźniami. El Chivo, były rewolucjonista, od dwudziestu lat ma obsesję na punkcie jej wizerunku. Uwielbia jej wizerunki, ćwicząc przy tym umiejętność dokonywania zamachów. W drugiej połowie książki El Chivo poznaje swoją nową córkę i zakochuje się w niej, ale fabuła zagęszcza się i osiąga punkt kulminacyjny.

Druga połowa książki śledzi losy Valerii i jej córki, które wędrują po górach. Valeria jest zaniepokojona szczurami w swojej piwnicy, a choroba szybko postępuje aż do gangreny. Tymczasem El Chivo próbuje zabrać ze sobą dziewczynę i dziecko swojego brata, ale nie idzie mu to najlepiej. Dziewczyna poznaje bezdomnego El Chivo, który ma skomplikowaną przeszłość. Była żona zostawiła go i ich córkę, ale w tej poruszającej historii próbuje pogodzić się z córką.

Valeria, wschodząca modelka, właśnie wprowadziła się do luksusowego apartamentu ze swoim żonatym kochankiem. Jednak w wyniku wypadku samochodowego zostaje poważnie ranna. Po powrocie do domu odkrywa, że zaginął jej pies. El Chivo, włóczęga, pospieszył jej z pomocą. Kilka dni później powraca pod deski podłogi, aby ją uratować. Trzy historie splatają się ze sobą, a El Chivo zmienia się na zawsze.

Ale El Chiro to powieść pełna humoru, przedstawia również doświadczenia młodocianego narratora związane z utratą psiego towarzysza. Relacja między nimi to niezwykła i niepowtarzalna opowieść o tym, jak psy i ludzie mogą się ze sobą splatać. Miłość nie tylko wzbogaca nasze życie, ale może też rozpętać piekło.

Walki psów Octavio

W „Walkach psów Octavio” były rewolucjonista El Chivo mieszka ze swoimi psami i od czasu do czasu pracuje jako płatny zabójca. Tęskni za córką, którą zostawił w wieku dwóch lat, i podejmuje się ostatniego zlecenia, aby zostawić dla niej pieniądze. Tym ostatnim zadaniem jest zabójstwo przyrodniego brata bogatego człowieka. Walki psów to lukratywny interes, ale Octavio jest niezadowolony z krwiożerczości Cofi’ego.

Octavio zaczyna zarabiać poważne pieniądze na walkach psów. Jego brat, który jest właścicielem ringu do walk psów, jest zazdrosny o jego sukces, więc zmusza Susanę, by w zamian za pieniądze wzięła psa. Susana nie chce jednak opuścić Ramiro. Zamiast tego zwierza się Octavio, że jest w ciąży. Obiecuje on, że nie powie Ramiro, ale Ramiro zaczyna narzekać na zapasy, które Octavio kupuje dla swojego dziecka.

Walki psów są dla Octavio sposobem na zebranie pieniędzy na zbliżającą się podróż siostry do USA. Potajemnie kocha swoją szwagierkę, która jest supermodelką i gwiazdą lokalnej sceny walk psów. Valeria natomiast staje się atrakcyjną i odnoszącą sukcesy supermodelką po stracie swojego ukochanego, rozpieszczanego psa Richiego.

W filmie Octavio jest zakochany w Susanie i chce z nią wyjechać. Jego plan zarabiania pieniędzy polega na wystawieniu swojego psa, Cofi, na serię walk psów w Mexico City. Tymczasem Susana nie jest gotowa na odejście od swojego męża Marco Pereza, więc jeszcze bardziej pogłębia zdradę kochanka. W końcu jest on zmuszony do walki i zdobywa jej serce.

Związek Octavio z El Chiro

W dzielnicy Octavio, w której mieszka, walki psów są powszechne, a Octavio zarabia na nich pieniądze. Chce też zabrać dziewczynę swojego brata i jego dziecko. Młoda Valeria, która jest szczęśliwa ze swoim nowym chłopakiem, po strasznym wypadku odkrywa, że straciła kontrolę nad życiem. Jedyną rzeczą, która ją zajmuje, jest miłość do psa.

Octavio jest sceptycznie nastawiony do związków swojej rodziny z mistykiem, mimo że sam jest jego ofiarą. Pociąga go jednak Sixto i współczuje mu jego cierpienia. Ten pociąg do mistyka trwa także po jego pobycie w więzieniu za zamordowanie matki i brata. Jednak jego związek z El Chiro nie jest tak łatwy, jak mogłoby się wydawać.

Film rozpoczyna się od wypadku. Wschodząca modelka Valeria i jej żonaty kochanek właśnie wprowadzili się do luksusowego apartamentu, ale wkrótce potem dziewczyna ulega wypadkowi samochodowemu. Przyjeżdża do domu ze złamaną nogą, a jej pies znika pod podłogą. Po wypadku Octavio dzwoni do El Chivo, który spieszy jej na pomoc. Obaj zakochują się w sobie.

Oprócz związku Octavio z El Charro, istnieje wiele podobieństw między El Chiro a Eliotem. Obaj są autorami bardzo asertywnymi, którzy zachęcają czytelnika do interpretowania ich dzieł i ich bohaterów. W dziele Octavio umysł czytelnika może być wypełniony po brzegi emocjami i przemocą. W rezultacie sztuka jest pełna charakteru i emocji.

string(15) "sidebar_layouts" 1