czy psy potrafią kochać

Czy psy potrafią kochać? Tak i to niesamowicie mocno. Są w stanie przebyć kilkaset kilometrów do swoich właścicieli, cieszą się na nasz widok po 5 minutach niewidzenia albo widać po nich, że mają do nas zaufanie. Ta suczka była zdolna do dużego poświęcenia w imię miłości. Jej historia jest dowodem na to, że psy potrafią kochać.

Czy psy potrafią kochać?

Tak, jest wiele przykładów w zachowaniu psa na to, że pies darzy Ciebie uczuciem. Podajemy tutaj kilka z nich. O wiele więcej znajdziesz w tym wpisie.

Sposoby na udowadnianie, że psy potrafią kochać:

  • lizanie po twarzy;
  • machanie ogonem na Twój widok;
  • patrzenie w oczy.

Tak jak pisaliśmy wyżej – więcej informacji we wpisie o psiej miłości.

Sunia była żywym przykładem na to, że psy potrafią kochać

Nie było inaczej w przypadku tego psa. Sunia rasy greyhound była żywym przykładem na to, że psy potrafią kochać. Nie wiadomo jak znalazła się na ulicy i jak długo musiała radzić sobie samodzielnie. Pewne jest tylko, że suczka znajdował się w ciężkim stanie. Co więcej, nie tylko ona potrzebowała pomocy.

Trafiła samotnie do kliniki po zabraniu jej z ulicy po widocznym wypadku. Żaden innym pies nie został tam zauważony. Ona sama była wygłodzona, zaniedbana i dodatkowo miała bardzo poważnie złamaną łapę. Była także po niedawnym porodzie. Po dokładniejszym badaniu lekarki zorientowały się, że sunia niecały miesiąc wcześniej została mamą. Wniosek był jeden, trzeba znaleźć szczeniaki. Weterynarki, które interwencyjnie przyjęły psa od zaprzyjaźnionej fundacji, postanowiły odszukać maleństwa. Po usztywnieniu łapy w bezpieczny sposób, zawiozły psiaka w miejsce gdzie wolontariusze interweniowali kilka godzin wcześniej.

Udało się znaleźć szczeniaki

Vera, bo tak miała na imię sunia, od razu wiedziała co robić. Jak tylko wysiadła z samochodu wiedziała, w którą stronę ma podążać. Zanim kobiety doszły do miejsca, w którym przebywały szczeniaki, przeszły blisko 5 kilometrów. Najprawdopodobniej sunia wyszła z nory, w której urodziła potomstwo w poszukiwaniu jedzenia. Sama była bardzo zabiedzona. Dodatkowym powodem było to, że nie jedząc nie mogła produkować mleka, które było konieczne do utrzymania maluchów przy życiu. Niestety najprawdopodobniej została skatowana i wyrzucona lub legła wypadkowi po wcześniejszym porzuceniu.

Patrząc na sunię nie trzeba się dłużej zastanawiać nad tym czy psy potrafią kochać. Bo potrafią i to bezgranicznie. Są zdolne do wielkich poświęceń. Psy bardzo często nam pokazują, że nas kochają, ale na swój psi sposób. Czasem możemy tego nie rozumieć. A ty wiesz jak pies okazuje miłość?

Opublikowany przez Clinivet Turre Clinica Veterinaria Poniedziałek, 16 stycznia 2017

Opublikowany przez Clinivet Turre Clinica Veterinaria Poniedziałek, 16 stycznia 2017

Opublikowany przez Clinivet Turre Clinica Veterinaria Poniedziałek, 16 stycznia 2017

Zobacz także:

  1. Jak pies okazuje miłość? Zachowanie psa zdradza wszystko
  2. Psy do adopcji. Szukają ciepła, miłości i własnego człowieka
  3. Czy śmierć ukochanego psa może być traumą?

Opublikowany przez Clinivet Turre Clinica Veterinaria Poniedziałek, 16 stycznia 2017