rottweiler

Czy rottweiler jest niebezpieczny? Często w mediach pojawiają się informacje, że człowiek został zaatakowany przez psa. Wśród wymienianych wtedy ras pojawiają się również rottweilery, a ludzi często przeraża ich siła i wygląd. Czy rzeczywiście jest się czego bać? 

To czy rottweiler jest niebezpieczny jest bardzo często poruszanym tematem wśród wielbicieli czworonogów. Z jednej strony rasa ta fascynuje ludzi swoją siłą, wyglądem oraz majestatycznym zachowaniem, a z drugiej przerażają swoją wielkością oraz ogromnym pyskiem pełnym ostrych zębów. 

Czy rottweiler jest niebezpieczny? 

Okazuje się, że zachowanie naszego rottweilera zależy tylko i wyłącznie od jednego, bardzo istotnego czynnika, na który to właściciele czworonoga mają największy wpływ. Wszystko zależy od podejścia do nich, odpowiedniego wychowania oraz tresury, która jest niesamowicie istotna w ich przypadku. 

Rottweiler rasa niebezpieczna

Rottweilery często uważa się za rasę szczególnie niebezpieczną – niewiele rodzin chce trzymać je w domu, w którym jest dziecko, tymczasem okazuje się, że taka postawa jest całkowicie nieuzasadniona, o ile jest się do tego odpowiednio przygotowanym. Często hodowane są do obrony i stąd też powszechna opinia, iż są niebezpieczne, lecz należy pamiętać, że przy dobrym wychowaniu nie idzie to w parze z niekontrolowaną agresją wobec otaczających go osób. 

Rottweiler usposobienie

Rottweilery są doskonałymi psami obronnymi oraz stróżującymi, ale jednocześnie stanowią idealnego towarzysza zabaw oraz cudownego członka każdej rodziny. Cechują się ogromną wiernością, oddaniem oraz lojalnością, niesłusznie jednak kojarzy się je z nieprzemyślaną agresją i chęcią do ciągłej walki. Często pojawiają się dyskusje nad tym, czy rottweiler jest niebezpieczny – musimy pamiętać, że nie jest to rasa, która służyć może tylko i wyłącznie jako pies obronny. 

Rottweiler usposobienie wierny

Rottweilery są psami niewiarygodnie wiernymi swojemu właścicielowi, który ich wychował. Nawiązując z nim więź, wychowując go oraz zapewniając bezpieczeństwo, zyskujemy przyjaciela, który nigdy nas nie zdradzi i zawsze będzie wiernie służył. Jest to odpowiedni pies dla osób, które są typem przywódcy – jasno określą swoją pozycję, będą odgrywały rolę lidera i jasno ustalały reguły. 

Rottweiler usposobienie posłuszny

Właściciel rottweilera od samego początku nastawić się musi na naukę swojego pupila zasad, których ten ma przestrzegać w jego domu. Konieczne jest wpojenie mu podstawowych komend oraz reguł, do których będzie musiał się dostosować. Po pokonaniu tej bariery i okazaniu psu przynależności do rodziny czworonóg stanie się posłusznym kompanem, który z chęcią będzie spełniał wszystkie wyuczone polecenia i będzie czuł z tego prawdziwą satysfakcję. 

Rottweiler usposobienie opanowany

Temperament rottweilera najłatwiej opisać zestawieniem słów: siła, opanowanie oraz życzliwość. Dzieje się tak, ponieważ psy te mają wyjątkowo wysoki próg reakcji – są stonowane. Aby go rozzłościć lub wywołać silne emocje potrzeba naprawdę dużo czasu lub wyjątkowo silnego bodźca. Sprawia to, że uważany jest za bardzo dobrego psa rodzinnego – nie sprowokuje go płacz dziecka czy ciągłe zaczepki. 

Rottweiler usposobienie czujny

Pies ten również jest niesamowicie czujny – potrzeba wiele zachodu, by rozproszyć jego czujność i doprowadzić do sytuacji, by zapomniał o rzeczy, na której wcześniej był skupiony. Wiąże się to również oczywiście z wcześniej opisywaną cechą, a więc opanowaniem. Jest to jeden z elementów, który sprawił, że rottweilery określane są mianem idealnych psów stróżujących. 

Rottweiler usposobienie nieustraszony

Jak wyżej pisaliśmy, rottweilery po wprowadzeniu do rodziny i odpowiednim wyszkoleniu są niesamowicie wiernymi kompanami, których lojalność jest godna podziwu. Wiąże się to z określaniem ich mianem nieustraszonych – w sytuacji zagrożenia któregoś z członków jego rodziny, pies ten nigdy nie zawaha się stanąć w jego obronie i stanąć do walki. 

ZOBACZ TAKŻE:

  1. MISTRZ! O TYM PSIE MÓWI CAŁY ŚWIAT. KIEDY DOWIECIE SIĘ DLACZEGO, SPADNIECIE Z KRZESEŁ
  2. GRUBY PIES, CZYLI JAK ODCHUDZIĆ OTYŁEGO PSA? DIETA ODCHUDZAJĄCA DLA PSA
  3. PIES PUSZCZAŁ PRZEZ SEN BĄKI, KOTU SIĘ TO NIE SPODOBAŁO. UKARAŁ GO W ZABAWNY SPOSÓB