Psy

Czy Staffordshire Bull Terrier jest naprawdę tak agresywny?

 

Staffordshire bull terrier jest naprawdę tak agresywny Dowiedz się wszystkiego

Steasordshire bull terrier wygrał konkurs na ulubionego psa w Wielkiej Brytanii i nic dziwnego. Jego muskularny wygląd i wrodzony instynkt walki sprawiły, że zyskał reputację bardzo agresywnego psa. Jednak podobieństwo Staffies i Labrador Retrieverów nie jest jedyną rzeczą, która czyni je wyjątkowymi. W tym artykule przyjrzymy się zdrowiu, usposobieniu i pielęgnacji tej popularnej rasy.

Staffordshire bull terrier – wygląd

Przy ocenie wyglądu Staffordshire Bull Terriera należy wziąć pod uwagę wiele czynników. Jego krótka, gładka sierść jest zazwyczaj ruda lub płowa. Inne kolory to czarny, niebieski, pręgowany lub dowolny kolor z domieszką białego. Jeśli szukasz psa, który będzie dobrym towarzyszem, to dobrze trafiłeś. Przeczytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o tej popularnej rasie.

Jeśli chodzi o wygląd, Staffordshire Bull Teriery są uważane za jedne z najprzystojniejszych psów na świecie. Mała, płaska twarz natychmiast przyciąga wzrok. Krótka sierść minimalizuje również ilość sierści, którą trzeba zrzucić każdego roku. Ponadto, ze względu na krótką sierść, psy te wymagają szczotkowania co najmniej raz w tygodniu, aby usunąć luźne włosy i brud. Szczotkowanie dwa razy w tygodniu pozwoli im zachować jak najlepszy wygląd.

Wygląd Staffordshire Bull Terrier może być czarny, pręgowany lub w innym kolorze. Krótka, szeroka głowa i muskularne ciało sprawiają, że psy tej rasy łatwo pomylić z pitbullem. Chociaż nie jest to gwarancją uniknięcia problemów behawioralnych, odrobina wczesnego szkolenia i socjalizacji może w znacznym stopniu zapobiec problemom behawioralnym w przyszłości. Nie zapominaj też o czyszczeniu psu uszu!

Z uwagi na popularność Staffordshire Bull Terrierów jako zwierząt rodzinnych, są one doskonałymi zwierzętami domowymi dla dzieci. Są przyjazne i lojalne, ale muszą się nauczyć, jak zaznaczyć swój status alfa. Chociaż nie są doskonałymi psami stróżującymi, są doskonałymi zwierzętami domowymi dla rodzin. Mimo że są dobrymi zwierzętami domowymi dla dzieci, nie są najlepszym wyborem dla gospodarstw domowych z wieloma zwierzętami. Choć Staffordshire Bull Terrier świetnie dogaduje się z dziećmi, nie jest najlepszym wyborem dla rodzin, w których jest przyjazny dla psów kot lub kociak.

Staffordshire bull terrier – usposobienie

Jakie są cechy usposobienia Staffordshire Bull Terriera? Ta energiczna i żywiołowa rasa potrzebuje dużo ruchu i nadzoru, aby być szczęśliwą i zdrową. Ze względu na swoją towarzyskość Staffordy potrzebują ludzi i uwagi, co sprawia, że są doskonałymi psami stróżującymi. Pamiętaj jednak, aby wziąć pod uwagę te cechy przed adopcją Stafforda. Zobaczysz, że będziesz miał o wiele więcej pytań, gdy dowiesz się wszystkiego o usposobieniu tej popularnej rasy.

Usposobienie Staffordshire Bull Terriera jest przyjazne, ale może być trudny w szkoleniu. Pies ten jest bardzo czuły i uwielbia przebywać ze swoim właścicielem. Nie jest to najlepszy pies stróżujący, ale można na nim polegać. Mimo że Staffordshire Bull Terrier jest niezawodnym psem stróżującym, nie szczeka zbyt często na obcych ani na ludzi. Zaalarmuje Cię jednak, gdy ktoś zbliży się do Twojego domu, i jest bardzo cierpliwy. Jeśli nie zachowasz ostrożności, pies ten może przypadkowo przewrócić małe dzieci.

Chociaż Staffordshire Bull Terrier jest znany z tego, że jest opiekuńczy i głośny, nie wynika to z jego agresywnej natury. W rzeczywistości większość Staffies jest szczęśliwa i lojalna w stosunku do ludzi. Są oddane swojej rodzinie i często dzielą się swoim uczuciem z innymi domownikami. Zazwyczaj nie są zbyt dobre w stosunku do innych zwierząt, choć mogą dogadywać się z kotami i małymi psami. Pomimo swojej reputacji psa stróżującego, nie są one myśliwymi górskimi.

Silna osobowość Staffordshire Bull Terriera może stanowić problem, ale może być również zaletą jego usposobienia. Jako pies stróżujący, Staffordshire Bull Terrier jest z natury czujny, więc ta cecha czyni go doskonałym towarzyszem domu. Staffordshire Bull Terrier może być jednak uparty i wymaga konsekwentnego szkolenia, aby zapobiec problemom behawioralnym. Kiedy pies się bawi, należy natychmiast wyprowadzać go na wyznaczone miejsce do załatwiania się.

Staffordshire bull terrier – zdrowie

Mimo niewielkiej postury, Staffordshire Bull Terrier jest podatny na pewne problemy z układem mięśniowo-szkieletowym. Wczesne wykrycie i leczenie są niezbędne w przypadku tej rasy. Sumienne przestrzeganie zasad higieny domowej i znajomość chorób atakujących mięśnie, kości i stawy pozwoli uniknąć niepotrzebnego bólu i cierpienia psa. Powinieneś szukać pomocy lekarskiej w przypadku guzków i nierówności na ciele Twojego psa, jak tylko je zauważysz.

Pierwszą rzeczą, jaką powinieneś wiedzieć o zdrowiu Twojego Staffordshire bull terriera jest to, że w późniejszym okresie życia może u niego wystąpić zaćma. Rasa posiadająca ten gen jest bardziej podatna na rozwój zaćmy niż inne psy, a nieleczona może spowodować trwałe uszkodzenie oczu. Ponadto u Twojego Staffordshire bull terriera mogą wystąpić alergie i inne problemy skórne. Reakcje alergiczne mogą powodować czerwoną, swędzącą skórę.

Stefordshire Bull Terrier jest wspaniałym zwierzęciem rodzinnym i jest cudownym domownikiem. Są niezwykle czułe i przyjazne w stosunku do dzieci, a także bardzo opiekuńcze w stosunku do młodych domowników. Mają jednak dużo energii i gryzą wszystko, łącznie z meblami i dywanem. Aby tego uniknąć, przed podjęciem decyzji o zakupie należy przeprowadzić odpowiednie badania na temat tej rasy. Są one doskonałym wyborem dla rodzin i można je dostosować do każdej wielkości przestrzeni życiowej.

Mimo swoich rozmiarów Staffordshire Bull Terrier są nadal bardzo towarzyskie i uwielbiają towarzystwo człowieka. Staffordshire Bull Terrier wymaga rodziny, która jest zaangażowana w szkolenie i towarzystwo. Jest to idealna rasa dla tych, którzy lubią zadziornego, hałaśliwego psa. Pamiętaj tylko o regularnych kontaktach towarzyskich z psem i zwracaj uwagę na jego zachowanie. Jeśli masz psa, który łatwo się rozprasza, może on być dobrym partnerem dla rodziny.

Staffordshire bull terrier – pielęgnacja

Pielęgnacja Staffordshire Bull Terriera jest istotną częścią zdrowia i dobrego samopoczucia Twojego psa. Chociaż psy te mogą mieszkać w mieszkaniach i małych domach, potrzebują dużo ruchu i stymulacji umysłowej. Nie radzą sobie dobrze w gorącym środowisku i nigdy nie powinny być pozostawiane na zewnątrz bez opieki. Ich wrażliwy temperament sprawia, że świetnie nadają się do mieszkania. Pielęgnacja Staffordshire Bull Terriera jest bardzo ważna i zawsze należy pamiętać, aby wybrać odpowiednią rasę dla swojego domu.

Zakup dobrej jakości zestawu pielęgnacyjnego może kosztować nawet do 730 dolarów. Obejmuje on materiały pielęgnacyjne, karmę, zabawki i posłanie. W skład wyposażenia może wchodzić również karma, miski, zabawki, smycze, szelki i sprzęt sanitarny. Koszt zakupu wszystkich tych rzeczy w pierwszym roku życia Staffordshire Bull Terriera waha się od 185 do 790 dolarów. Pielęgnacja Staffordshire Bull Terriera może być trudnym procesem, ale należy pamiętać, że może przynieść wiele satysfakcji.

Właściwie pielęgnowany Staffordshire Bull Terrier pozostanie zdrowy i szczęśliwy. Regularne ćwiczenia utrzymują zarówno umysł, jak i ciało psa w aktywności. Regularne spacery i zabawy z innymi psami również mogą przynieść korzyści. Pomimo swojej wielkości i postury Staffordshire Bull Terrier jest zaskakująco przyjazny i łagodny. Są to jedne z najbardziej przyjaznych ludziom ras psów na świecie. Oto kilka podstawowych wskazówek dotyczących pielęgnacji Staffordshire Bull Terriera.

Stefordshire Bull Terrier nie wymaga cotygodniowej kąpieli, ale wymaga regularnego szczotkowania i trymowania. Pielęgnacja Staffy’ego pomoże Ci kontrolować ilość zrzucanej sierści i sprawi, że będzie ona lśniąca. Najważniejszym narzędziem do pielęgnacji Staffy’ego jest odpowiednia szczotka. Wybierz taką z miękkim włosiem, które nie podrażnia wrażliwej skóry i zapobiega plątaniu się sierści. Można też kupić rękawice do pielęgnacji, które pomogą zapobiec urazom.

Staffordshire bull terrier – hodowla

Staffordshire Bull Terrier jest krzyżówką dwóch psów: buldoga i teriera. Pierwotny Buldog ważył około 60 funtów, a Terier około 20 funtów. Dzięki tej krzyżówce powstał pies idealny do walki, ale jednocześnie niewielki. Chociaż Stafford jest uważany za czystą rasę, zdarzają się hodowcy bez skrupułów, którzy dla zysku produkują liczne mioty i porzucają szczenięta, nadwyrężając zasoby organizacji ratowniczych. Istnieją jednak hodowcy odpowiedzialni, którzy zachowują cechy Stafforda i hodują go na sprawdzonych liniach.

Kanadyjski Związek Kynologiczny prowadzi katalog hodowców. Hodowcy zarejestrowani w AKC są wymienieni w tym katalogu. Ich nazwiska są wymienione wraz z linkiem do strony internetowej i mogą oni nawet ogłaszać szczenięta na sprzedaż. Istnieje kilka innych organizacji, które zajmują się sprawdzaniem hodowców, w tym Good Dog Program, w którym wymienia się hodowców spełniających surowe kryteria. Organizacja ta monitoruje praktyki hodowlane i warunki środowiskowe oraz zdrowie fizyczne i psychiczne psów, a także ich politykę sprzedaży.

Rada Rasy zaleca również, aby nie zalecać rozmnażania suk przed ukończeniem przez nie osiemnastu miesięcy lub trzeciego sezonu rozrodczego. Jest to podyktowane zdrowiem szczeniąt, ponieważ ciężarna suka będzie o wiele bardziej narażona na złe samopoczucie i przedwczesny poród. Oprócz tych ważnych wskazówek, zarejestrowana suka ma większe szanse na długie życie, więc rozmnażanie nie zawsze jest konieczne.

Stefordshire Bull Terrier może żyć do piętnastu lat lub dłużej. Rasa ta powstała z krzyżówki teriera i bulla. Obie rasy były początkowo wykorzystywane do walk i zostały ostatecznie uznane przez Kennel Club. Hodowcy nadal wykorzystywali te psy do walk, dopóki Kennel Club nie uznał ich oficjalnie za odrębną rasę. Obecnie istnieje również wiele innych ras Staffordshire Bull Terrierów.

string(15) "sidebar_layouts" 1